Kolejny sukces naszej orkiestry na festiwalu w Szczecinie (foto.)

Zwycięzcy prestiżowego konkursu…

Mowa o Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej.

Nasza orkiestra wzięła udział w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla tego typu formacji, którym był V Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2022 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. Festiwal był imprezą towarzyszącą trzydniowemu wydarzeniu ŻAGLE 2022, które  tradycyjnie, co roku odbywa się na nabrzeżach tego pięknego, portowego miasta. Jak gospodarze nas zapewniali, było żeglarsko, kolorowo, wesoło i muzycznie.
W ramach Festiwalu właśnie do muzycznych zmagań stanęło 8 orkiestr z całej Polski, niektóre, tak jak wręczycka, z grupami tanecznymi. Nasi muzycy pod batutą kapelmistrza Bartłomieja Pięty, wraz z mażoretkami przygotowanymi przez p. Marlenę Marciniec przystąpili do rywalizacji w 3 kategoriach:

  •  prezentacji musztry paradnej
  •  prezentacji scenicznej
  •  paradzie marszowej

Z przyczyn niezależnych, a mianowicie ulewnego deszczu, nie odbyła się konkurencja w kategorii przemarsz, natomiast w pozostałych, czyli w musztrze
oraz prezentacji scenicznej nie mieliśmy sobie równych.
Owacjom nie było końca i jako jedyna orkiestra otrzymaliśmy brawa na stojąco.
Również nasze mażoretki pięknie, z gracją i wdziękiem zaprezentowały swoje układy choreograficzne, co  odpowiednio oceniło jury przyznając najwyższą punktację dla grup tanecznych.
Puchar Prezydenta Miasta Szczecin oraz główną nagrodę z dumą przywieźliśmy do Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej.