XI Koncert z Gwiazdą

XI Koncert z Gwiazdą już za nami. Wszyscy, którzy mieli przyjemność wysłuchać go 16 stycznia w Sali Gminnego Ośrodka Kultury we Wrę do dziś dnia noszą w pamięci i sercach wspaniałe dźwięki kolęd i pastorałek. Koncert był niezwykły. Gwiazdą tegorocznej edycji była Rodzina Pospieszalskich. Zatem na scenie wystąpił nie jeden wykonawca, nie Gwiazda w jednej osobie, a zespół składający się z kilkunastu wspaniałych muzyków i co najciekawsze – o tym samym nazwisku. Rodzina Pospieszalskich to niewiarygodnie interesująca formacja, w której każdy grający, czy śpiewający, to artysta wielkiego formatu. Niezwykle ciekawe jest to, że grupa jest wielopokoleniowa, a rozpiętość wiekowa wynosi kilkadziesiąt lat. Jednak bez względu na wiek, wszyscy muzycy emanowali niesamowita energią, którą też porwali wręczycka publiczność. Aranżacje autorstwa Marcina Pospieszalskiego, utrzymane w przeróżnych klimatach i rytmach, okraszone ciekawą harmonią, do tego piękne głosy wokalistek, m.in. Lidii i Barbary Pospieszalskich wzbudziły zachwyt odbiorców.

Oczywiście na szczególną uwagę zasługuje nasza orkiestra i jej znakomity poziom wykonawczy, która wręcz profesjonalnie poradziła sobie niełatwym materiałem nutowym. Sama również wykonała takie kolędy jak „Hej, w dzień narodzenia” z porywającym duetem waltorniowym Weroniki Kałmuk i Stanisława Przygody, podniosłe „Bracia, patrzcie jeno”, czy przepiękną pastorałkę „Oj, Maluśki”, przy której towarzyszyła Marcie Kijas. Orkiestrę jak zwykle przygotował kapelmistrz Bartłomiej Pięta.  I tu nadmienić trzeba, że jak podkreślił prowadzący Jan Pospieszalski, bez uporu Dyrektora Andrzeja Kały i właśnie Pana Bartłomieja, ten koncert nie mógłby się odbyć. To ogromna praca młodych muzyków oraz doskonały warsztat dyrygencki kapelmistrza złożyły się na tak wielki, artystyczny sukces. Dodać należy, że autorem aranżacji do tych ostatnich utworów jest pan Czesław Sokalski – sympatyk naszej orkiestry, który przez wiele lat wspierał rozwój naszego zespołu pisząc takie właśnie opracowania które na tym koncercie spotkały się z ogromnym uznaniem Marcina i Jana Pospieszalskich.

Dziękujemy zatem wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby to przedsięwzięcie mogło dojść do skutku. Dziękujemy wspaniałym artystom, solistom i muzykom Rodziny Pospieszalskich,  kapelmistrzowi Bartłomiejowi Pięcie i DMOD oraz wszystkim sponsorom i miłośnikom kultury.