Dotacja dla naszych bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna we Wręczycy Wielkiej
otrzymała dotację na zakup książek
z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Z ogromną radością informujemy, że wniosek złożony przez naszą bibliotekę przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej i merytorycznej, dzięki czemu uzyskaliśmy dotację w kwocie 21538,00 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.  Z otrzymanej dotacji nasze biblioteki zakupiły 944 woluminy.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Gminna Biblioteka Publiczna we Wręczycy Wielkiej realizuje zadanie pod nazwą: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest programem uchwalonym przez Radę Ministrów, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce, poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Zapraszamy do naszych bibliotek po nowości wydawnicze.