Bajka – „O babci krasnalu i kolorowych kulkach „

Czwartkowy poranek (tj. 25.11.2021r) w Gminnym Ośrodku Kultury upłynął w towarzystwie zaprzyjaźnionego Teatru „Skrzat” z Krakowa. Aktorzy przedstawili bajkę pt. „O babci, krasnalu i kolorowych kulkach.”

Pełna humoru opowieść o babci Danucie, Krasnalku z lasu, a także tytułowych kolorowych kulkach, za sprawą których zrobiło się niezłe zamieszanie nie tylko na scenie, ale również wśród młodych widzów.

Przed nadejściem zimy tytułowa babcia Danusia, z wielkim oddaniem dzierga na drutach ciepły szalik i czapkę dla wnusi Weronisi i Jagusi. Tym czasem w jej przytulnym domku pojawia się sympatyczny, a zarazem bardzo ciekawski krasnal, który pragnie dowiedzieć się, do czego służą kolorowe „kulki”. W opowieści pojawiają się również zajączek, psotny kotek i myszka, piesek oraz rozbójnik. Ich figle, chichoty i psoty a także nieposkromiona ciekawość dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy.

Bajka malując promienne uśmiechy na twarzach dzieci uczyła ich, aby nigdy nie zabierały czegoś, co do nich nie należy.

Serdecznie dziękujemy aktorom za kontakt z żywym słowem, który jest niezwykle ważny w procesie edukacji.