„Z kulturą na Ty”

W czwartek 28 października 2021 roku gościliśmy w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury teatrzyk ,,Skrzat” z Krakowa z przedstawieniem ,,Z kulturą na Ty”. Aktorzy w humorystyczny sposób przybliżyli dzieciom zasady kulturalnego i dobrego zachowania,  uświadomili konieczność dbania o czystość i poprawność językową.

Zgromadzona publiczność została zabrana w bajkowy świat i miała okazję poznać barwne postacie o różnych charakterach. Główny bohater Pan Leśniczy z zaangażowaniem przygotowywał przyjęcie urodzinowe dla misia Zbysia, niestety niektórzy przyjaciele bajkowego lasu swoim niekulturalnym zachowaniem przeszkadzali w przygotowaniach.  Wspólnie z Kolorowym ptakiem, Lisem i Babą Jagą dzieci uczyły się zwrotów grzecznościowych i kulturalnego zachowania w pewnych miejscach oraz sytuacjach.

Dzieci z zaciekawieniem śledziły perypetie bohaterów, aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, które finalnie nagrodziły gromkimi brawami.

Dobre maniery, to praktyczna i niesłychanie przydatna we współczesnym świecie umiejętność właściwego zachowania się w każdej sytuacji. Przestrzeganie dobrych manier dowodzi szacunku dla innych oraz świadczy o naszym dobrym wychowaniu.