Koncert Noworoczny (foto.)

W niedzielę, 19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej wysłuchaliśmy Koncertu Noworocznego pod honorowym patronatem Wójta Tomasza Osińskiego.
W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w przebojach muzyki operowej i operetkowej przy akompaniamencie Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej pod batutą Bartłomieja Pięty wystąpili soliści – Iwona Karbowska oraz Jacek Wojtal. Zgromadzeni na sali usłyszeli najpiękniejsze arie operowe i operetkowe. Koncert Noworoczny wzbudził zachwyt publiczności, która owacjami na stojąco nagrodziła występujących artystów.  Nie zabrakło dodatku do muzycznej uczty w postaci toastu lampką szampana wzniesionego przez artystów i gości. Koncert poprowadziła Beata Młynarczyk, która przed każdym utworem opowiedziała w ciekawy sposób krótką historię dotyczącą danego dzieła i twócy.

W niedzielnym koncercie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji edukacyjnych i oświatowych, kulturalnych oraz przedstawiciele służb mundurowych, zaprzyjaźnieni muzycy z orkiestr dętych, śpiewaków z chórów i zespołów. Wśród gości znaleźli się m. in. Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura, Zastępca Starosty Zdzisława Kall, Przewodniczący Rady Powiatu Kłobuckiego Zbigniew Pilśniak, Radni Gminy Wręczyca Wielka z przewodniczącym Markiem Prubantem, Zastępca Wójta Wręczyca Wielka Bogusław Głąb, Sekretarz Gminy Wręczyca Wilka Magdalena Kasprzak, Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Tomasz Górka, Dyrektor Domu Kultury w Lublińcu Agata Woźniak – Rybka, Prezes Honorowy PZIHiO i chóru męskiego „Pochodnia” w Częstochowie Edward Staniowski. Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński.

IWONA KARBOWSKA– laureatka wielu ogólnopolskich konkursów piosenki, gdzie otrzymała nagrody również jako autorka; z łatwością porusza się w wielu stylistykach od jazzu poprzez piosenkę, aż po arie operowe; z powodzeniem wykonuje również muzykę współczesną. W 2014 r. ukazała się jej płyta „Zapomniane kolędy” z najstarszymi polskimi kolędami w nowych aranżacjach na fortepian i kwartet smyczkowy. Nagrała również „Wiersze na operę i perkusję”- pieśni do poezji Wojciecha Brzoski w duecie z Przemysławem Borowieckim.

JACEK WOJTAL – absolwent dzisiejszego Uniwersytetu im. Jana Długosza, (dawnej WSP w Częstochowie) ukończył edukację na kierunku wychowania muzycznego. Skończył średnią szkołę muzyczną w Zduńskiej Woli w klasie wokalu prof. Wandy Szczawińskiej – Kałużnej. Doświadczenie zdobywał w m.in. Operze Wrocławskiej jako pierwszy tenor.