Wernisaż grupy „Pryzmat” (foto.)

8 listopada br. w Gminny Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się wernisaż Wystawy Poplenerowej Malarstwa Grupy „Pryzmat”.

Tegoroczna wystawa jest przede wszystkim owocem pleneru malarskiego grupy „Pryzmat”, który odbył się w lipcu tego roku w Busku Zdroju.  Uczestnictwo w plenerze to ważny element w rozwoju artystycznym każdego miłośnika malarstwa. Wystawa prezentuje prace 16 plastyków. Każdy z nich poprzez swoje indywidualne postrzeganie otaczającego nas świata, dzieli się swoją  wrażliwością i umiejętnością obserwacji natury. Tematyka prezentowanych prac jest bardzo różnorodna, obejmuje  architekturę, krajobraz przyrodniczy, czy martwą naturę. W Busku Zdroju powstało 28 obrazów,  głównie w technice oleju i akrylu.

 Prezentowane obrazy to nie tylko pokłosie pleneru, ale również artystycznych spotkań w pracowni. Wystawa jest okazją do podsumowania kolejnego roku działalności grupy „Pryzmat”. Efektem pracy plastyków są 52 prace malarskie. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.