Odwiedziny w Bibliotece klas IV, V i VI (foto.)

Co czytać? –Wszystko. Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania,

wyciąga się go z każdego czytania.

Bo czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości

przy pomocy cudzych słów.

Jarosław Iwaszkiewicz

Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie Szkoły Podstawowej z Wręczycy Wielkiej, odwiedzili naszą Bibliotekę. W dniach od 7 do 16 października, odbyło się siedem lekcji  bibliotecznych, a zostały one przeprowadzone dla klas IV, V i VI.

Uczniowie zapoznali się z historią Biblioteki i jej regulaminem, poznali również bogaty księgozbiór. Celem lekcji bibliotecznych było dostarczenie informacji o zbiorach i  funkcjach biblioteki. Lekcje miały również formę zajęć praktycznych, uczniowie uczyli się korzystać z tradycyjnych źródeł informacji.Mogli przekonać się, żę chociaż na co dzień korzystamy z katalogu online, a internet traktujemy czasem jak jedyną skarbnicę wiedzy to encyklopedia, słownik czy poszukiwania w katalogu tradycyjnym – alfabetycznym i systematycznym, nadal mogą być potrzebne i ciekawe.

Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki.

Joanne Kathleen Rowling „Harry Potter i Komnata Tajemnic”