GRAND PRIX Orkiestry i Mażoretek w Hiszpanii „Golden Sardana” (foto. Video)

Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki z Wręczycy Wielkiej laureatami Grand Prix na IV Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr ,,Golden Sardana 2019” – Barcelona, Lloret de Mar.

,,Golden Sardana” – to nazwa dość egzotyczna, niewiele nam mówiąca, jednak kryje się pod nią jeden z najbardziej prestiżowych w Europie konkursów dla orkiestr dętych i mażoretek. Organizowany w Lloret de Mar i Barcelonie festiwal i konkurs, zgromadził w tym roku dziewięć zespołów z Chorwacji, Hiszpanii, Czech i Polski. Zmagania odbywały się w takich kategoriach jak: prezentacja koncertowa na scenie, show marching, najlepsze wykonanie hymnu FC Barcelona, prezentacja mażoretek jako grupy towarzyszącej orkiestrze.

We wszystkich konkurencjach orkiestra z Wręczycy Wielkiej pod batutą Bartłomieja Pięty wraz z mażoretkami przygotowanymi przez Kamila Mastalerza, uplasowała się w punktacji, która zgodnie z regulaminem nagrodzona została złotymi dyplomami. Zaznaczyć jednak trzeba iż najbardziej porywający okazał się występ w kategorii koncert, po którym orkiestrę nagrodzono owacją na stojąco, a jury przyznało 98 punktów na 100 możliwych. Jeden z utworów znajdujących się w repertuarze konkursowym to hiszpańska ,,Pequena Czarda” z porywającym solo na saksofonie altowym, które z wirtuozerią wykonał Karol Mastalerz otrzymując nagrodę specjalną dla najlepszego solisty.

Pół roku szlifowania bardzo trudnego repertuaru (ponieważ oprócz wspomnianej wcześniej Pequeny młodzi muzycy zagrali też: Marsz ,,Husaria” G. Duchnowskiego, ,,Mazurcyjek” M. Wyrostka opracowanie M. Dziubek oraz ,,Etiudę” H. Czyża) zaprocentowało najwyższą z możliwych nagród – Grand Prix. Sukces tym większy, gdyż po raz pierwszy otrzymała ją orkiestra z Polski. Ogromna to dla nas wszystkich radość i duma, że reprezentując tak małą miejscowość jak Wręczyca Wielka osiągamy niebywałe sukcesy.

 

dyplom hiszpania dyplom hiszpania 2 dyplom hiszpania 3 dyplom hiszpania 4 dyplom hiszpania 5 dyplom hiszpania 6