Jura ROK Festiwal 2019

W minioną niedzielę, 2 czerwca odbyła się V edycja Jura ROK Festiwal 2019. Cykliczna impreza organizowana jest corocznie z inną gminą, współpracującą z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie. Tegoroczny festiwal współorganizowano z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kłobucku oraz z Urzędem Gminy i Miasta Kłobuck. Do pomocy w realizacji tegorocznego Jura ROK Festiwalu przystąpiło dwanaście okolicznych gmin, w tym Wręczyca Wielka.Na Kłobuckiej scenie przy Rynku im. Jana Pawła II miały okazję zaprezentować się najmłodsze Mażoretki z naszego Ośrodka Kultury. Dziewczynki w ostatniej chwili dołączyły do korowodu zespołów ludowych, wdzięcznie go zamykając.

Najmłodsza grupa Mażoretek zaprezentowała swoje umiejętności w scenicznym układzie choreograficznym. Niezwykle urocze i barwnie ubrane małe tancerki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Każdy z uczestników otrzymał mały upominek od organizatorów oraz pamiątkową statuetkę. Jura Festiwal ma na celu kultywowanie regionalnych tradycji oraz folkloru oraz pozwala na wymianę doświadczeń lokalnych ośrodków kultury.