Finałowa Gala Wręczyckich Jasełek 2019 (foto. , Video)

W niedzielne popołudnie 20 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury miał miejsce finał XVII Ogólnopolskich ,,Wręczyckich Jasełek 2019″  ,,Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość”. W trakcie trzech dni przesłuchań konkursowych  komisja w składzie Krystyna Koziołek – reżyser teatralny, Elżbieta Miszczyńska – etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Danuta Rykała – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej we Wręczycy Wielkiej obejrzała przedstawienia  33 zespołów, w których wystąpiło ponad 1250 aktorów w następujących kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII – VIII, grupy teatralne. Wszyscy uczestnicy po przedstawieniu byli częstowani gorącym lub słodkim posiłkiem w życzliwej atmosferze bożonarodzeniowych świąt. Oceniający docenili duży wkład pracy wszystkich grup  w przygotowania przepięknych kostiumów i elementów dekoracji. Komisja podziękowała również opiekunom  za ogromny wkład w pracy z dziećmi, która zaowocowała wspaniałymi przedstawieniami dostarczającymi widzom wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń.

Na gali finałowej wystąpiły następujące zespoły: koło teatralne ,, Widzi mi się” z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Częstochowie, ,,Przedszkolne Gwiazdeczki” z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach, Słoneczka z klasy IIb ze Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej oraz Zespół Teatralny „Mandaryn” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 5 w Częstochowie, zdobywców nagrody specjalnej „Wręczyckich Jasełek 2019”. Organizatorami i fundatorami nagród tego wydarzenia są Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Lokalna Grupa Działania „Zielony Wierzchołek Śląska” w Kłobucku, Gmina Wręczyca Wielka, Stowarzyszenie PROM i Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej. W gronie fundatorów nagród tradycyjnie jest proboszcz parafii św. Józefa z Wręczycy Wielkiej.

Pierwszy dzień przesłuchań

Drugi dzień przesłuchań