XV Powiatowe Konfrontacje teatralne – przesłuchania,finał (foto.)

W niedzielne popołudnie 24 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej miał miejsce finał XV Powiatowych Konfrontacji Teatralnych. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 zespół w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I – IV, klasy V-VIII oraz gimnazja i grupy teatralne. Celem konkursu było m. in. rozbudzenie zainteresowań żywym słowem i teatrem, pokonanie nieśmiałości, tremy, uczenia obucia ze sceną, rozwijanie uzdolnień teatralnych oraz zacierania barier jak również pobudzenie postawy kreatywnej w procesie zdobywania umiejętności wyrażania myśli i uczuć. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie i zaprezentowanie sztuki teatralnej, a w przypadku przedszkoli bajki, nie dłuższej niż 30 minut. Komisja w składzie Krystyna Koziołek – reżyser teatralny, Joanna Kulejewska – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku, Urszula Kotowicz – Inspektor w Starostwie Powiatowym w Kłobucku , Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Danuta Rykała – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej we Wręczycy Wielkiej, z satysfakcją stwierdziła, że poziom prezentowanych przedstawień z roku na rok rośnie. Zarówno w obszarze plastyki spektakli: scenografii, kostiumów, rekwizytów jak również – co szczególnie ważne – w obszarze realizacji teatralnej i aktorskiej. Młodzi artyści kreują grane postaci coraz bardziej świadomie, pozostają w scenicznym kontakcie, stanowi to dla nich jednocześnie wartościową, edukacyjną i wychowawczą zabawę. Komisja wskazuje również na ciekawe poszukiwania repertuaru oraz adekwatny do możliwości wykonawców wybór tekstów.

I dzień przesłuchań

II dzień przesłuchań