Puchar Böseler Euro Cup zdobyty! (foto. Video)

   Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mażoretkami  w dniach 6-9 września brała udział w 56 edycji Festiwalu Euro Musiktage w Bösel, w Niemczech. Zespół prowadzony przez kapelmistrza Bartłomieja Piętę osiągnął wspaniały sukces, wygrywając Euro – Cup
i  zdobywając czek na 3. 000 €, co jest równoznaczne z mistrzostwem Europy.
Na  tak wspaniały wynik złożyło się uczestnictwo w dwóch głównych konkurencjach.
Do ogólnej klasyfikacji, która warunkowała zdobycie głównej nagrody zaliczano dwie, podlegające łącznej ocenie:

1.Orkiestra (kategoria A) prezentacja na scenie;
2.Przemarsz – przejście na odcinku 2,5 km ulicami Bösel.
 
Odrębną prezentacją, również ocenianą przez komisję, była musztra, tzw. showformation (kategoria C1). Wszystkie te prezentacje zostały ocenione bardzo wysoko, co w punktacji łącznej dało naszej Orkiestrze zwycięstwo w całym konkursie. Ponadto kapelmistrz orkiestry otrzymał dwa złote medale – za najlepszy układ musztry i najlepszego dyrygenta festiwalu.
Ale to nie koniec sukcesów, ponieważ nasze mażoretki w kategorii powyżej 14 lat, zdobyły II miejsce,  tym samym możemy nazywać je wicemistrzyniami Europy.
Dziewczęta, na co dzień przygotowywane i trenowane przez choreografa, pana Kamila Mastalerza, znakomicie  i z gracją, wdziękiem oraz precyzją ruchu wykonały swój układ choreograficzny. W pełni zasłużyły na tak wysoką lokatę i wspaniały tytuł.

     Podsumowując, należy zwrócić uwagę, iż taki konkurs to zmagania  kilkudziesięciu zespołów najwyższej klasy, które przyjeżdżają z całej Europy. Mieliśmy możliwość konkurować z różnymi formacjami – z Danii, Holandii, Bułgarii, Czech, Ukrainy, Niemiec, również z Polski. W sumie udział wzięło prawie 40 zespołów.
Wiele z nich zostało nagrodzone. Rozdano kilkanaście nagród, pucharów i medali, jednak
puchar Böseler Euro Cup  – Musiktage Bösel 2018 był tylko jeden i… został w rękach Dziecięco Młodzieżowej orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej.