Plener malarski grupy Pryzmat w Górach Świętokrzyskich

Tegoroczny plener wakacyjny grupy Pryzmat odbył się w miejscowości Huta Szklana na skraju Puszczy Jodłowej. Piękna przyroda Świętokrzyskiego Parku Narodowego dostarczała pomysłów i inspiracji do tworzenia prac o tematyce pejzażu z elementami architektury. Zajęciom plastycznym towarzyszyły rozmowy o sztuce i urokach regionu, plastycy mogli korzystać z konsultacji i pomocy opiekuna grupy. Uczestnicy pleneru brali udział w sesjach fotograficznych oraz zwiedzali najciekawsze zabytki i atrakcje turystyczne regionu – Klasztor na Świętym Krzyżu, Gołoborza, Nową Słupię, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

Podsumowaniem pleneru była wspaniała zabawa przy ognisku, w atmosferze magii i legend Łysej Góry nie zabrakło również pomysłów na ciekawe stroje, w których artyści pokazali się również podczas Świętokrzyskiego Święta Zalewajki w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Celem pleneru malarskiego było rozbudzanie wrażliwości artystycznej, oraz rozwijanie umiejętności malarskich. Efektem pleneru są 24 prace wykonane w technice olejnej i akrylu, które będzie można zobaczyć podczas jesiennej wystawy w galerii Pryzmat naszego Ośrodka Kultury.