spotkanie pisaz 2018

Spotkanie literackie – Zbigniew Kołba (foto.)

spotkanie pisaz 2018„Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”

Takie motto przyświecało spotkaniu z panem Zbigniewem Kołba, autorem książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, które odbyło się 15 maja 2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III ze szkół z terenu naszej gminy.

Czytając książkę „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”dzieci poprzez przygody Piotrusia poznają różne miejscowości oraz uczą się korzystania z mapy. Podczas spotkania autor zachęcał uczniów do czytania książek, dzięki którym zdobywa się wiedzę, co potwierdziły odpowiedzi dzieci na zadawane zagadki. Pisarz poruszył także tematy istotne dla pełnego i zdrowego rozwoju dzieci jak sen, zdrowe odżywianie czy sport. Przede wszystkim jednak zwracał uwagę jak istotne jest czytanie książek.

Wszystkie dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, po którym miały możliwość zakupienia książki z dedykacją autora.

{gallery}/2018/biblioteka/pisarz_2018{/gallery}