trusk 2

Baśniowy Bal Biblioteka w Truskolasach

trusk 2W styczniu w Bibliotece w Truskolasach zorganizowano Baśniowy Bal, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola w Pile I oraz klasy I a oraz I b z SP w Truskolasach. Dzieci zostały poproszone o przygotowanie prac rysunkowych ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek, na spotkaniu opowiadały co przedstawiają ich rysunki oraz jakie książki lubią najbardziej. Podczas Baśniowego Balu uczestnicy zabawy odgadywali zagadki z bohaterami bajek, wspólnie tańczyli, wcielając się w role postaci bajkowych, np. Czerwonego Kapturka zrywającego kwiaty do koszyczka, czy wilka skradającego się na palcach. Brali również udział w różnych zabawach. Na początku wszyscy wylosowali rekwizyty, które musieli dopasować do konkretnej bajki. W ten sposób utworzyły się grupy do następnego konkursu – zabawy w „Rycerza”, polegającego na tym, że wytypowany „Rycerz” z każdej grupy miał trafić w tarczę z zamkniętymi oczami słuchając wskazówek kolegów. Kolejną zabawą było naśladowanie jednej osoby z kółeczka „Króla”, który pokazywał różne ruchy pozostałym dzieciom, np. klaskanie, machanie, podskakiwanie, a jedna osoba musiała odgadnąć kto jest „Królem”.

Dzieci za zadanie dostały przygotowanie masek karnawałowych i własnoręczne ich ozdobienie. Została przygotowana również wystawka książek dla dzieci o tematyce baśniowej, a także słodki upominek dla każdego. Na koniec wszyscy uczestnicy zabawy w maskach wykonali wspólny taniec oraz grupowe zdjęcie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

{gallery}2018/biblioteka/trusk2{/gallery}