jaselka 2018 mini

Wręczyckie Jasełka 2018 FINAŁ (foto., video)

jaselka 2018 mini21 styczeń był zwieńczeniem XVI Ogólnopolskich ,,Wręczyckich Jasełek 2018” – Tradycją Bożonarodzeniową budującą tożsamość. Cała impreza odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej. Tegoroczne przesłuchania trwały trzy dni, w których wystąpiło 49 zespołów z przedszkoli, szkół i domów kultury. Łącznie na scenie zaprezentowało się około 2000 młodych aktorów. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej, Stowarzyszenie ,,PROM” na Rzecz Rozwoju, Wspierania Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Wręczyca Wielka, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Lokalna Grupa Działania ,, Zielony Wierzchołek Śląska”. Celem występów było m. in. kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznych jak również konfrontacja dokonań artystycznych amatorskich zespołów teatralnych. Do udziału w przeglądzie mogły się zgłosić zespoły teatralne z całej Polski. Każda grupa miała 30 minut czasu na przedstawienie sztuki. Komisja w składzie Krystyna Koziołek – reżyser teatralny, Urszula Kotowicz – Inspektor w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Ewelina Mędrala – Młyńska – etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Dorota Musiał – teatrolog Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie doceniła duży wkład pracy wszystkich zespołów w przygotowanie przepięknych kostiumów i elementów dekoracji. Zarazem podziękowała opiekunom grup za ogromny wkład w pracę z dziećmi i młodzieżą, która to owocuje wspaniałymi przedstawieniami, dostarczającymi widzom wielu ciepłych i niezapomnianych wzruszeń.

W finałowej prezentacji wzięły udział zespoły: ,,Promyczki” Szkoła Podstawowa w Białej z występem pt. ,,Mała wielka miłość”, Grupa teatralna ,,Trapez” z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu z występem pt. ,,Świąteczny sen” oraz soliści w osobie Kacpra Biernackiego, Miłosza Nasiłowskiego, Zuzanny Kowalczyk oraz Mikołaja Górki.

Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej wraz z pozostałymi organizatorami dziękują wszystkim za przybycie oraz za udział w przeglądzie.

Galeria zdjęć

{gallery}2018/jaselka/final{/gallery}

Video – 1 miejsca w tegorocznej edycji

{youtube}https://youtu.be/K722DffOlwU{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/KQqolYxgMC8{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/JEADqlqSXuc{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/Ix5gLyVBHSA{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/ojle2QpKttU{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/k1uQR7r4RQE{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/LnaeyPejDQ4{/youtube}

 

Film z niedzielnego finału:

{youtube}https://youtu.be/LU3eBg_UVTQ{/youtube}