pasowanie truskolasy 2017

Pasowanie na czytelnika 7 listopada 2017 r.

pasowanie truskolasy 2017Filia Biblioteczna w Truskolasach w listopadzie gościła klasę drugą Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach wraz z wychowawczynią p. Beatą Lizurej na uroczystości „Pasowanie na Czytelnika”. Na początku spotkania dzieci wysłuchały kilku słów o funkcjonowaniu biblioteki, księgozbiorze, zakładaniu kart i wypożyczaniu książek. Dowiedziały się również jak o dbać o książki oraz dostały upominek w postaci zakładki. Następnie dzieci złożyły przysięgę, którą przypieczętowały odciskiem własnego palca na wspólnej liście. Był to bardzo ważny moment naszej uroczystości.

Dzieci ślubowały:

„My dzieciaki uroczyście przysięgamy:
– będziemy kochać książki, krzywdy zrobić im nie damy
– i wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą
– obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą
Przyrzekamy!”

Jako nowi członkowie grupy czytelniczej dzieciaki obejrzały wystawę książeczek dostępnych w bibliotece, posłuchały o różnorodności księgozbioru dla najmłodszych oraz mogły wypożyczyć książkę do domu, z czego chętnie skorzystali wszyscy nawet stali czytelnicy. Kolejnym zadaniem dla dzieci było rozwiązanie krzyżówki oraz kilku zagadek o bohaterach książkowych. W nagrodę otrzymały słodki przysmak. Na pamiątkę tego spotkania na ręce pani wychowawczyni został wręczony dyplom dla całej klasy. Dzieci także zwiedziły dalszą część biblioteki podczas zabawy w „pociąg” śpiewając piosenki.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci miały sporo pytań i z radością obiecały odwiedzać regularnie naszą bibliotekę oraz wypożyczać książki. Wszystkim nowym czytelnikom życzymy wielu przyjemnych i interesujących spotkań w świecie książki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

 {gallery}2017/biblioteka/truskolasy_pasowanie{/gallery}

Filia Biblioteczna w Truskolasach czynna :
               od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 19.30
               ostatnia sobota miesiąca  w godz. 8.00 – 14.00

Telefony kontaktowe:   34 319 90 82,  519 707 878,  519 707 829