truskolasy andrzejki 2017

Andrzejki w Bibliotece w Truskolasach 28 listopada 2017

truskolasy andrzejki 2017W bibliotece w Truskolasach Andrzejki, czyli dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości miał miejsce 28 listopada. Bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy bibliotecznej pani Ewy Soluch oraz klasa II SP w Truskolasach z wychowawczynią panią Beatą Lizurej Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii Andrzejek oraz wiersza D. Gellner „Wieczór Andrzejkowy”. Przybliżone zostały im dawne zwyczaje andrzejkowe oraz jak kiedyś na wsiach wróżono i wierzono w przesądy.

Dzieci, aby wróżby się spełniły, złożyły dary wrzucając do miseczki z wodą ustawionej na środku biblioteki grosik, wypowiadając zaklęcie:

HOKUS POKUS CZARY MARY,

ABY WRÓŻBA SIĘ SPEŁNIŁA ZŁÓŻMY DARY!

GROSIK DO WODY WRZUCIMY

I BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWYMI!!!

Pierwszym zadaniem dla grupy było odszukanie w książkach tajemniczych symboli, z których Wróżka Patunia, wyjątkowy gość spotkania, przepowiedziała im przyszłość. Kolejną wróżbą były imiona swoich przyszłych miłości losowane przez dzieci. Następnie wróżba „Buty” dała odpowiedź, kto jako pierwszy weźmie ślub, dzieci wróżyły także z kwiatów, dzięki którym wszyscy uzyskali wskazówki co wydarzy się w najbliższym czasie. Na koniec spotkania wszyscy wylosowali zabawne przepowiednie dotyczące ich przyszłości, np. „będziesz miał fabrykę czekolady”, czy też „odbierzesz telefon od kosmity”. Śmiechu i radości nie było końca, oczywiście należy pamiętać, aby wróżby traktować z przymrużeniem oka.

W podziękowaniu za fajną zabawę uczestnicy spotkań dostali od Wróżki słodki upominek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania

{gallery}2017/biblioteka/truskolasy_andrzejki{/gallery}