moja historyjka 2017

Konkurs literacki „Moja historyjka” rozstrzygnięty

moja historyjka 2017„Jeśli istnieje książka, którą bardzo chciałbyś przeczytać, ale nie została jeszcze napisana, to musisz napisać ją sam”.

Toni Morrison

    25 maja 2017r. W Gminnej Bibliotece Publicznej nagrodzono uczestników konkursu literackiego pod tytułem „Moja historyjka”. Była to już ósma edycja konkursu, którego celem jest między innymi rozbudzanie kreatywności i wyobraźni wśród dzieci i młodzieży.

Nadesłano 97 prac w trzech kategoriach wiekowych; klasy I-III szkoły podstawowej, temat utworu: „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato – moja bajka na dobranoc”, klasy IV – VI szkoły podstawowej – zmagały się z tematem „Przygoda w zaczarowanym lesie”, najstarszą grupę uczestników konkursu stanowili uczniowie gimnazjum,których zadaniem było zmierzenie się z tematem: „Mój pierwszy dzień w nowej szkole”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Mojej historyjki” za wzięcie udziału w konkursie, ale przede wszystkim za podzielenie się z nami swoją twórczością i wrażliwością.

Mamy również nadzieję, że dla naszych młodych literatów pisanie będzie zawsze atrakcyjnym sposobem spędzania wolnego czasu, tak jak i czytanie bo „Kto czyta żyje wielokrotnie”.

Galeria

{gallery}2017/biblioteka/20170525{/gallery}