mini biblioteka grodzisko

18.05.2017 klasa I i II SP Grodzisko – wizyta w bibliotece

mini biblioteka grodzisko„W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz,
     starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz”.

Krystyna Wodnicka

Młodzi czytelnicy z klasy I i II a ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku 18 maja 2017 r. odwiedzili naszą bibliotekę. . Uczniowie mieli możliwość przejścia między regałami i zobaczyć zgromadzony na nich księgozbiór. Dowiedzieli się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, poznały regulamin korzystania ze zbiorów oraz zasady korzystania z katalogu bibliotecznego.

Bibliotekarz przedstawił uczniom drogę książki od pisarza do bibliotekarza i jakie etapy musi pokonać książka żeby trafić na półkę w bibliotece. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród dzieci prezentowane książki o różnych formatach, a zwłaszcza te największe. Wspólnie przypomnieliśmy sobie jak dbać o książki po przeczytaniu „Listu Książki do dzieci”.

Podsumowaniem spotkania była rozwiązana wspólnie krzyżówka, której hasło brzmiało: ”Informacja ” Słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie zakończyły ten mile spędzony czas.

{gallery}2017/biblioteka/20170518{/gallery}