mini wiewiorki 2017

22.05.2017 – Grupa przedszkolna Wiewiórki w bibliotece

mini wiewiorki 2017„ 10 liter ma to słowo,

a na końcu jest w nim teka.

Książka tam na Ciebie czeka,

Coraz inna, coraz nowa,

Zwie się …”

    Miejsce to, to oczywiście Biblioteka, którą 22 maja 2017 r. postanowiły odwiedzić przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej wraz z opiekunami.

Zwiedzanie biblioteki rozpoczęły dzieci od wspólnej wędrówki między regałami z książkami. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki i jakie są zasady korzystania z księgozbioru. Młodzi czytelnicy przypomnieli sobie jak należy dbać o książki, aby służyły innym dzieciom.

Wspólne zabawy w odgadywanie tytułów bajek po rekwizycie, dobieranie par bohaterów z tej samej bajki czy szukanie pantofelka Kopciuszka potwierdziły znajomość bajek i baśni przez dzieci.   Bajkowe zagadki również nie stanowiły problemu dla naszych gości.

Z dużym zainteresowaniem przedszkolaki oglądały różne rodzaje książek zgromadzonych w bibliotece i te małe i te duże, kolorowe i bez ilustracji, wydane w ciekawych kształtach jak np. miarka wzrostu czy wydane z dodatkami różnych materiałów np. brokatu czy błyszczącej folii. Naszych młodych czytelników najbardziej zaciekawiły książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej i możliwość ich samodzielnego wyboru. Wspólne zdjęcie zakończyło to miłe spotkanie.

 {gallery}2017/biblioteka/20170522{/gallery}