mini11 05 2017

Grupa Zajączki z Przedszkola we Wręczycy odwiedziła bibliotekę

mini11 05 2017         „Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…”.

Tak zaczynają się znane wszystkim z dzieciństwa baśnie czytane przez rodziców. W podróż w krainę baśni 11 maja 2017 r. wyruszyły przedszkolaki z grupy „Zajączki z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej.

Przedszkolaki najpierw zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę i na czym polega praca bibliotekarza. Poznały różne rodzaje książek zgromadzonych w bibliotece. Najbardziej zaciekawił je jednak zbiór książek przeznaczonych właśnie dla nich. Wspólnie oglądały ciekawe, kolorowe książeczki i wymieniały się uwagami.

      „Nikt nie wie kto wymyślił pierwszą bajkę. Dawniej były one przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie. Dopiero potem wiele z nich zostało spisanych i powstały bajki do czytania”.

„Są bajki krótkie i długie,

Jedna piękniejsza od drugiej.

Mama je czyta Agacie.

A czy wy te bajki znacie?”

Czy wszystkie dzieci znają bajki przekonaliśmy się podczas wspólnych zabaw. Zadaniem Przedszkolaków było odgadnięcie tytułu baśni po rekwizycie, odszukanie pary bohaterów z tego samego utworu, rozwiązywały bajkowe zagadki orz poszukiwały pantofelka Kopciuszka.

Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” świetnie znają baśnie.

Podczas spotkanie nie mogło zabraknąć informacji o tym, że należy dbać o książki, aby służyły przez długi czas czytelnikom o co prosiła również Książka w „Liście do dzieci”.

Mali czytelnicy obiecali szanować książki i często odwiedzać bibliotekę. Wspólne zdjęcie zakończyło to ciekawe i miłe spotkanie.

{gallery}2017/biblioteka/20170511{/gallery}