pankiewicz 2017 mini

Spotkanie autorskie z panem Romanem Pankiewiczem (foto.)

pankiewicz 2017 mini24 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej zorganizował dwa spotkania autorskie z panem Romanem Pankiewiczem – pisarzem, podróżnikiem. Pierwsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach przy współpracy z Filią Biblioteczną. Drugie spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej.

Tematem spotkania była książka pod tytułem: „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, która jest jedną z trzech publikacji podróżniczych. Pozostałe książki to „Niemcy – drugi żywioł” , „Islandia – trzeci żywioł”.

Młodzież zaproszona na spotkania miała okazję wysłuchać ciekawych opowieści o podróżach pana Romana Pankiewicza, po Rosji w latach dziewięćdziesiątych. Autor
na prezentacji multimedialnej pokazał wiele ciekawych zdjęć ze swojego pobytu za granicą, opowiadając jak w tamtych latach wyglądało życie w Rosji. Wszyscy słuchali
z zaciekawieniem, gdyż były to lata przełomowych zmian, ale również niezwykle trudnej codzienności. Wszystkie historie opowiadane przez autora były poparte osobistymi uwagami i przemyśleniami, przez co były bardzo interesujące oraz często humorystyczne.

{gallery}2017/roman_pankiewicz_matuszka{/gallery}