mini truskolasy wiosna

Wiosna w Bibliotece w Truskolasach

mini truskolasy wiosnaW bibliotece zorganizowano w miesiącu marcu Spotkania Wiosenne dla dzieci z okolicznych przedszkoli. Odwiedziły nas 3 grupy z Przedszkola w Truskolasach (dnia 23 marca), Przedszkole z Piły I (28 marca), Przedszkole z Hutki (29 marca) oraz Przedszkole przy SP w Truskolasach (30 marca), łącznie 84 dzieci.

Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Po rozmowie i zagadkach o wiośnie, dzieci bawiły się w „głuchy telefon” przekazując sobie krótkie zdanie o bocianie, z którego na koniec powstawało zupełnie nowe, przy okazji poznały różne wiosenne przysłowia. Opowiadały o topieniu marzanny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Każda grupa miała do wykonania specjalne zadanie. Maluchy i średniaki ozdabiały biedronki i motyle kredkami, mazakami i brokatem, wyklejały bibułą tulipany a najstarsze dzieci wykonywały kwiaty z bibuły. Efektem ich pracy jest piękna wiosenna wystawa, którą można nadal podziwiać w naszej bibliotece.

Wspólna zabawa w żaby i bociany przyniosła najmłodszym wiele radości i śmiechu. Dzieci również zrobiły pochód z marzanną między regałami, żegnając zimę w bibliotece. Obejrzały wystawę książek o tematyce wiosennej oraz wysłuchały kilku wierszy.

Spotkania zakończyły się słodkim upominkiem i wspólnym zdjęciem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

{gallery}2017/biblioteka/truskolasy_wiosna{/gallery}