wiosna 2017

Finał Konkursu Plastyki obrzędowej „WIOSNA 2017” (foto.)

wiosna 2017Zwieńczeniem XIII Powiatowego Konkursu Plastyki Obrzędowej ,,WIOSNA 2017” było ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej. Przedmiotem konkursu było wykonanie prac plastycznych związanych z doroczną obrzędowością i kultywowanymi zwyczajami Wielkanocnymi. Do prezentacji zgłoszono 559 prac, które zostały poddane ocenie jury w następujących kategoriach: gaik, palma wielkanocna, zdobienie jaj wielkanocnych (kraszanki, pisanki), kukła ,,marzanna”, kwiaty, bukiety bibułkowe, papierowe, pająk sufitowy oraz maski obrzędowe. Komisja w składzie: Małgorzata Chebel, Renata Włóka, Cezary Sowa postanowiła przyznać 204 nagrody. Zebrana publiczność w trakcie uroczystości mogła spróbować potraw stołu wielkanocnego przygotowanego przez Koło Gospodyń z Grodziska.

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej