mini recytatorski 2017

XXVI Gminny Konkurs Recytatorski (foto.)

mini recytatorski 2017Tegoroczna XXVI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego dobiegła końca. Była przeprowadzona w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. Celem było rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką, kształtowanie umiejętności operowania walorami estetycznymi języka, rytmem, intonacją i dykcją jak również pielęgnowanie, krzewienie kultury języka i zamiłowania do literatury pięknej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a w szczególności w kategorii I – przedszkola i szkoły podstawowe klasy I-III, gdzie liczba uczestników wyniosła 54. W konkursie wzięły jeszcze udział dzieci w następujących kategoriach: kategoria II – szkoły podstawowe klasy IV-VI, kategoria III – gimnazjum. Jury w składzie: Dorota Musiał, Urszula Kotowicz, Cezary Sowa przesłuchali łącznie 72 artystów. Komisja oceniała przede wszystkim dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretacje utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Prezentowany repertuar obejmował utwór poetycki i fragment prozy, gdzie łączny czas prezentacji mógł wynieść maksymalnie 5 minut.

Powiatowy Konkurs Recytatorski odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Komisja wytypowała następujących laureatów, którzy będą reprezentować naszą gminę:

Klasy 0-III: Franciszek Paruzel, Roberto Kall, Wiktor Gostkiewicz

Klasy IV-VI: Weronika Drewniak, Mikołaj Osiński