mini truskolasy walentynki

Spotkania Walentynkowe luty 2017- Truskolasy

mini truskolasy walentynkiW lutym biblioteka zorganizowała spotkania Walentynkowe dla klasy II B SP w Truskolasach z wychowawczynią panią Elżbietą Dworecką (9 lutego) oraz Grupy biblitoecznej pani Ewy Soluch z SP Truskolasy (14 lutego). Na dzieci czekały wiersze o miłości oraz wiele konkursów i zagadek związanych z Dniem Zakochanych. Spotkanie rozpoczęliśmy pogadanką na temat zwyczaju walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia „Dnia Św. Walentego”. Dzieci po wylosowaniu serc w różnych kolorach podpisały je i pozostawiły w bibliotece na wystawie. Następnie wysłuchały wierszy „Zakochana żaba” i „Żuk” oraz wzięły udział w zabawie – odszukaj drugą połówkę. Dzieci wylosowały połówki serc różnej wielkości, różnego koloru i ich zadaniem było dopasowanie serc tak żeby pasowały do siebie. Kolejną zabawą były zagadki o miłości i przyjaźni w bajkach i książkach.

Dzieci wykonywały również swoje własne Walentynki, które zabrały do domu lub wręczyły w szkole przyjaciołom w poczcie walentynkowej. Ozdabiały serca wydrukowanymi wierszykami, mazakami, brokatem.

Na koniec spotkania dzieci dostały lizaki w kształcie serca oraz po wykonaniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia z laurkami pożegnały się życząc miłego Dnia Świętego Walentego.

{gallery}2017/biblioteka/truskolasy_walentynki{/gallery}