mini 03 07

Przedszkolaki w bibliotece (foto.)

„Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…”

                                                    Lucyna Krzemieniecka

mini 03 07Trzy grupy przedszkolaków: „Tygryski”, „Kotki” i „Zajączki” z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 7 marca 2017 r. odwiedziły naszą Bibliotekę. Dzieci poznały księgozbiór, zasady zapisu do Biblioteki i regulamin korzystania z księgozbioru, zobaczyły jak wygląda karta książki i karta czytelnika. Razem przypomnieliśmy sobie jak należy dbać o książki.

Przy wspólnej zabawie przedszkolaki pochwaliły się znajomością treści książek dla dzieci. Dzieci dobierały bohaterów z tej samej bajeczki, opowiadały treści znanych bajek.

Po „egzaminie” z wiedzy o bajkach przedszkolaki oglądały ciekawe książki: duże i małe, kolorowe i bez ilustracji, do czytania i do nauki. Najbardziej podobały się jednak dzieciom książki pełne kolorowych ilustracji i wydane w ciekawej formie np. miarki do mierzenia wzrostu.

Swoją wiedzę o bohaterach bajek nasi mali goście przelali na papier w pracowni plastycznej. Z wykonanych pięknie prac powstała wystawa zatytułowana „Mój ulubiony bohater z książki”.

 Zdjęcia

{gallery}2017/biblioteka/20170307{/gallery}