mini 01 09

Lekcja biblioteczna (foto.)

mini 01 09Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie jaką prezentują biblioteki. Lekcje takie uczą również korzystania ze źródeł wiedzy oraz pozyskiwania potrzebnych   informacji.  

9 stycznia odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym . Młodzi czytelnicy mieli okazję poznać bibliotekę i jej bogaty księgozbiór, dowiedzieli się również jak korzystać z katalogu i jakie nowości posiada biblioteka.

Uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczania książek, z regulaminem biblioteki, dowiedzieli się o pracy i zawodzie bibliotekarza.

Tematem przewodnim spotkania była ”Droga książki od pisarza do bibliotekarza ” Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą etapy powstawania książki – od samego pomysłu do wytworzenia książki. Następnie w grupach każdy zespół przygotował własną książeczkę. Uczniowie – pisarze pisali, uczniowie – ilustratorzy ilustrowali, uczniowie – wydawcy łączyli elementy książki.

Najbardziej ekscytującym etapem lekcji była prezentacja własnoręcznie stworzonej książeczki.

Lekcja wzbogaciła wiedzę uczniów poprzez twórczą zabawę i kreatywne zadania.

 Zdjęcia

{gallery}2017/biblioteka/20170109{/gallery}