mini 03 09b

Kolejna grupa w bibliotece (foto.)

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

mini 03 09bMaluchy z grupy „Myszki” z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 9 marca 2017 r. gościły w naszej Bibliotece.

Wycieczka dla najmłodszych czytelników rozpoczęła się od zwiedzenia biblioteki Wesoły, roześmiany pociąg dzieci wędrował pomiędzy regałami z książkami. Przedszkolaczki obejrzały bibliotekę i zgromadzone w niej zbiory. Na małych dzieciach taka ilość woluminów wywarła duże wrażenie. Maluszkom najbardziej podobał się regał z książkami dla najmłodszych czytelników, których pilnują pluszowe zabawki. Dzieci obejrzały kolorowe książeczki, wysłuchały bajek czytanych przez bibliotekarza.

Kolejną atrakcją przygotowana dla nich było obejrzenie bajki pod tytułem „Żwirek i Muchomorek” – losy mało znanych już dzisiaj bohaterów bajki, którą dzieci oglądały z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem.

Dużym przeżyciem dla najmłodszych był pobyt w pracowni plastycznej. Powstały tam piękne rysunki z ulubionymi bohaterami bajek i ciekawie pokolorowane obrazki.

Mamy nadzieję, że wizyta w Bibliotece zachęci dzieci do sięgania po książki.

{gallery}2017/biblioteka/20170309_B{/gallery}