mini 03 09a

Klasa II ze Zwierzyńca w bibliotece (foto.)

„Książka otwiera bramy wielkiego i ciekawego świata”

Stanisław Stochel

mini 03 09aCiekawi świata uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym 9 marca 2017 r. zawitali do Biblioteki we Wręczycy Wielkiej. Dzieci postanowiły poznać księgozbiór biblioteki więc nasze spotkanie rozpoczęliśmy wędrówką po bibliotece. Wspólnie obejrzeliśmy zbiory biblioteczne zgromadzone w bibliotece. Uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru, dowiedzieli się jak można zostać naszym czytelnikiem.

W poznaniu świata i jego tajemnic pomaga książka, więc nasi gości obejrzeli przygotowane dla nich ciekawe pozycje a świat książek odkrywaliśmy wspólnie poprzez zabawę. Poszukiwanie bohaterów z tego samego utworu nie stanowiło problemu dla drugoklasistów a zabawa w głuchy telefon potwierdziła tezę, że w bibliotece jest dużo ciekawych książek.

Dopełnieniem spotkania w Bibliotece była wizyta w pracowni plastycznej, gdzie powstały ciekawe prace plastyczne o ulubionych bohaterach książek dla dzieci.

{gallery}2017/biblioteka/20170309_A{/gallery}