mini jezyki 2017

Grupa „Jeżyki” w bibliotece (foto.)

„Nie trzeba wielkich mieć bibliotek, by przyjacielem książki zostać.”

                                                                        Hanna Łochocka

mini jezyki 20173 marca 2017 r. bibliotekę we Wręczycy Wielkiej odwiedziła grupa „Jeżyki” z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej z opiekunem p. Eweliną Jagielską. Dzieci zwiedziły bibliotekę, obejrzały książki ułożone na regałach, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych czytelników. Najbardziej podobały się przedszkolakom jednak książki dla dzieci.

Dzieci wysłuchały opowieści o bibliotece i zbiorach. Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek, obejrzały kartę zapisu, kartę czytelnika i książki. Dowiedziały się również jak należy dbać o książki, aby jak najdłużej służyły czytelnikom.

Wspólnie obejrzały różne rodzaje książek i te duże i te małe, kolorowe i te bez ilustracji oraz te wydane w różnych ciekawych kształtach jak np. miarka wzrostu. Dzieci bardzo chętnie wyrażały opinie o książkach i każdy z przedszkolaków wybrał najciekawszą książkę dla siebie.

 

Znajomość treści bajek dzieci potwierdziły podczas wspólnej zabawy w poszukiwaniu pary bohaterów z tego samego utworu. Zagadki o książkach również nie stanowiły problemu dla przedszkolaków. Wszyscy znali odpowiedzi. Podczas zabawy w głuchy telefon dzieci zgodziły się ze zdaniem, że „W Bibliotece jest bardzo dużo ciekawych książek”.

Punktem kulminacyjnym wizyty było zapisanie grupy „Jeżyki” do biblioteki i wspólnie z wychowawczynią wybieranie książki do wypożyczenia.

Po wspólnym zdjęciu upamiętniającym pobyt w bibliotece i słodkim poczęstunku przedszkolaki podziękowały za wizytę i obiecały wracać jeszcze nie raz, aby wypożyczać ciekawe książki.

 

Zdjęcia

{gallery}2017/biblioteka/20170303{/gallery}