jaselka 2017 mini

XV Ogólnopolskie Wręczyckie Jasełka 2017 (video)

jaselka 2017 miniUdział w XV Ogólnopolskiech „Wręczyckich Jasełkach 2017” zgłosiło 43 zespoły. Komisja w składzie: Krystyna Koziołek, Ewelina Mędrala-Młyńska, Małgorzata Hebel, Urszula Kotowicz oceniała występy pod kątem: kultywowania tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami polskiego Bożego Narodzenia, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych tradycji świątecznychzgodności z tradycjami, estetyka wykonania, spójność, dykcja, emisja głosu, pomysłowości, ogólny wyraz artystyczny. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego udziału w tworzeniu i kultywowaniu tradycji świątecznych i wyjątkowego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Zespół mógł zaprezentować jeden spektakl w czasie nieprzekraczającym 30 minut. Do udziału w przeglądzie mogły zgłosić się zespoły teatralne z całej Polski działające w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, placówkach oświatowo – wychowawczych, domach i ośrodkach kultury, parafiach oraz innych placówkach kultury.

Organizatorami oraz sponsorami nagród w tegorocznej edycji byli: Gmina Wręczyca Wielka, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Lokalna Grupa Działania Zielony Wierzchołek Śląska, Stowarzyszenie PROM Wręczyca Wielka, Proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca we Wręczycy Wielkiej ks. Robert Grohs oraz Gminny Ośrodek Kultury z Wręczycy Wielkiej.

Patronatem honorowym imprezę obiął Wójt Gminy Wręczyca Wielka Pan Henryk Krawczyk.

W ciągu 3 dni przesłuchań jasełkowych nasz dom kutury gościł ponad 1200 osób. Każdy z przybyłych został poczęstowany  ciepłym posiłkiem. Na naszej scenie wystąpiło około 1100 młodych aktorów.

Jury w tegorocznej edycji postanowiło przyznać w tym roku nagrodę GRAND PRIX Wręczyckich Jasełek grupie „Wiewiórki” z Przedszkola z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej , którą zaprosiło do występu finałowego w sobotę 14 stycznia o godz. 15:00, który połączony był z uroczystym ogłoszeniem wyników, wręczeniem dyplomów i nagród. Nagrody Wręczali przybyli goście w osobach Dyrektor Regionalnego  Ośrodka Kultury w Częstochowie Pani Małgorzata Majer, Wójt Gminy Wręczyca Wielka Henryk krawczyk, Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura , Przewodnicząca Komisji Krystyna Koziołek, Proboszcz Parafi we Wręczycy Wielkiej Ks. Robert Grohs oraz Dyrektor GOK Andrzej Kała.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy na kolejną edycję.

Dzień I

{gallery}2017/jaselka/1_dzien{/gallery}