mini rowy 2016

Sukces w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Rowach

mini rowy 2016Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta kolejny raz zatriumfowała, tym razem na Pomorzu. Podczas dwóch dni prezentacji na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach wystąpiło siedem orkiestr :

1. Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI

2. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki

3. Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie

4. Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta – Wręczyca Wielka

5. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Olsztyn

6. Mogileńska Orkiestra Dęta

7. Orkiestra Muzyków Bydgoskich EMBAND.

Ocenie Jury podlegał przemarsz ulicami miejscowości Rowy do Muszli Koncertowej w Parku Kultury i Wypoczynku z grupą mażoretek i Koncert sceniczny w wykonaniu Orkiestry. W tej kategorii zajęliśmy I miejsce (nagroda finansowa).

Następną nagrodą, zdobytą podczas Przeglądu jest dyplom za „Najlepiej wykonany utwór obowiązkowy”, którym był marsz Feliksa Nowowiejskiego „Pod sztandarem pokoju”.

Nasz sukces został uzupełniony nagrodą dla „Najlepszego Solisty” tego przeglądu, a był nim Karol Mastalerz.

Zdobyte nagrody są dla nas dużą radością i motywacją do dalszej pracy.

{gallery}2016/rowy_2016{/gallery}