mini swietlica 1

Przygoda z teatrem – udział w XII Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych

mini swietlica 1Początki przygody dzieci z teatrem były trudne. Towarzyszył im ogromny stres i paraliżowała trema. Ciężko było kontrolować jednocześnie tembr głosu i mowę ciała na scenie. Jednak z każdym kolejnym występem było coraz łatwiej. Dzieci zyskiwały pewność siebie. Scena zamiast przerażać stała się przyjacielem.

Od kilku lat dzieci ze świetlicy biorą udział w Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych. W tym roku było to przedstawienie pod tytułem „Dobre nawyki”, w którym to dzieci poprzez artystyczną formę przekazu opowiadały o tym jak być zdrowym – czyli jak zachować dobrą kondycję fizyczną, zdrowo się odżywiać, dbać o higienę osobistą czy też o zdrowe zęby. Warto zaznaczyć, że świetlica ze swoim występem zajęła drugie miejsce w kategorii grup mieszanych.

Przedstawienie było dla dzieci ogromną satysfakcją dlatego z chęcią zaprezentowały się ponownie ze swoją sztuką na specjalnym występie dla rodziny i przyjaciół świetlicy. Miały tutaj okazję zagrać przed najtrudniejszą publicznością – swoimi bliskimi. Występ okazał się sukcesem.

Kolejną okazją do zaprezentowania się na scenie była Wigilia Emerytów i Rencistów. Występy dla takiej publiczności to sama przyjemność.

Zdjęcia

{gallery}/swietlica/15_konfrontacje_teatr{/gallery}