biblioteka trusk 2016

Biblioteczne spotkania z dziećmi (foto.)

biblioteka trusk 2016Filia biblioteczna w Truskolasach w kwietniu, maju oraz czerwcu zorganizowała spotkania dla najmłodszych. W trakcie 6 spotkań odwiedziły nas grupy przedszkolne z Przedszkola w Truskolasach oraz Hutki, a także grupa świetlicowa ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach. Podczas odwiedzin dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz księgozbiór biblioteki, a w szczególności dział dla najmłodszych; dowiedziały się co to jest książka, a także co znaczy wypożyczyć książkę – przy okazji opowiadając jak o nią w domu dbać i użytkować.

Wielu z nich zostało czytelnikami i regularnie wypożycza książki.

Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, odgadywały zagadki oraz miały okazję zwiedzić placówkę „pociągiem”, lawirując między regałami i nasłuchując, czy wszystkie woluminy się już obudziły; następnie z uwagą wysłuchały głośnego czytania bajki. Podziwiały również wystawę pokonkursową Plastyki Obrzędowej „WIOSNA 2016”.

Zajęcia wieńczyło kolorowanie zakładek z owocami, które na pamiątkę mogły zabrać do domu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 Przedszkole Truskolasy

{gallery}2016/b_truskolasy/przed{/gallery}

Przedszkole Hutka

{gallery}2016/b_truskolasy/hutka{/gallery}

Grupa świetlicowa Truskolasy

{gallery}2016/b_truskolasy/gr_truskolasy{/gallery}