jaselka wyniki 2016 mini

Wyniki – Wręczyckie Jasełka 2016 (foto.)

jaselka wyniki 2016 miniPrezentujemy Państwu wyniki z XIV edycji Wręczyckie Jasełka 2016 r.  W tym roku w przesłuchaniach jasełkowych które trwały 3 dni (12-13-14 stycznia br.) udział wzięło 40 zespołów w 4 kategoriach. Jury w składzie: Krystyna Koziołek – reżyser teatralny, Urszula Kotowicz – Starostwo Powiatowe w Kłobucku Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Ewelina Mędrala – Młyńska – etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Tadeusz Ogonek – plastyk Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie postanowiło przyznać 28 miejsc oraz 3 nagrody specjalne >>Protokół<<

 Poniżej prezentujemy stanowisko jury tegorocznej edycji:

„Jury XIV Ogólnopolskich„Wręczyckich Jasełek 2016” „Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość” z ogromną satysfakcją wskazuje na postępujący z roku na rok wzrost poziomu jasełkowych spektakli. Potwierdza to zasadność kontynuowania tej wartościowej imprezy. Z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że coraz mniej warsztatowych niedociągnięć , a coraz więcej staranności i skuteczności w obszarach: poszukiwań repertuarowych, plastyki spektaklu, realizacji dźwięku i światła. A co szczególnie ważne – postępujący z roku na rok poziom świadomego przekazu treści. Ogromny wpływ na taki stan ma niewątpliwie jak zwykle profesjonalne i emocjonalne zaangażowanie całej kadry GOK-u w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Jednocześnie jury zachęca zespoły i prowadzących do poszukiwania bądź współtworzenia nowych scenariuszy i ciekawych form realizacyjnych. Sugerujemy również podejmowanie trudu łączenia współczesnego rozumienia symboliki jasełek z ich tradycyjnym przesłaniem.

Proponujemy wprowadzenie do regulaminu kolejnej edycji ograniczenia czasu prezentacji grup przedszkolnych do 20 min. oraz rezygnacji z korzystania mikrofonów w trakcie przekazu tekstu.”

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Wręczyckich Jasełek” w 2017 roku.

Pierwszy dzień przesłuchań

{gallery}2016/jaselka/jaselka_01{/gallery}

Drugi dzień przesłuchań

{gallery}2016/jaselka/jaselka_02{/gallery}

Trzeci dzień przesłuchań

{gallery}2016/jaselka/jaselka_03{/gallery}