folklor 2015 mini

X Jubileuszowy Festiwal Folklorystyczny aktualizacja(video)

folklor 2015 miniW niedzielne popołudnie 20 września br. miał miejsce w naszym ośrodku kultury X Jubileuszowy Festiwal Folklorystyczny Powiatu Kłobuckiego, którego organizatorem było Stowarzyszenie „PROM” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Wręczycy Wielkiej oraz Starostwem Powiatowym w Kłobucku.

Tegoroczna jubileuszowa edycja zgromadziła rekordową liczbę uczestników tj. 14 zespołów śpiewaczych, 13 solistów oraz 3 zespoły ludowe-obrzędowe.  Duża popularność festiwalu świadczy o chęci ludzi do kultywowania tradycji ludowych, promocji dialektów i gwar naszego regionu, popularyzacji pieśni ludowych.

X Jubileuszowy Festiwal stał na wyrównanym poziomie czego dowodem jest nagrodzenie wielu wykonawców przez komisję w składzie: Przemysław Spandel ( solista zespołu Śląsk), Dorota Janik (muzyk), Ewa Pięta (muzyk).

Poniżej prezentujemy protokół z posiedzenia komisji konkursowej >>protokół<<

{gallery}2015/folklor{/gallery}

{youtube}https://youtu.be/k4yOzf5Bw1g{/youtube}