mini warsztaty bieszczady

Warsztaty muzyczno – taneczne w Przysietnicy (Video)

mini warsztaty bieszczadyDziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z Mażoretkami z Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej tegoroczne wakacje rozpoczęła od Warsztatów Muzyczno – Tanecznych z elementami profilaktyki w Ośrodku ,,Czardworek” w Przysietnicy. W wyjeździe brało udział 53 uczestników. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Podczas warsztatów nie zabrakło również czasu do odpoczynku oraz zobaczenia okolicy. Warsztaty miały na celu przygotowanie Orkiestry do gościnnego występu na dniach Pogórza Dynowskiego , natomiast mażoretki młodsze miały okazję do wspólnych prób z grupą starszą. Integracja i współpraca z Orkiestrą Dętą ,,Aleksandria” Powiatu Równe z Ukrainy zakończyła się wspólnym koncertem w Dynowie.

Jak wcześniej wspomnieliśmy warsztaty to nie tylko ciężka praca, ale również czas na odpoczynek, zabawę oraz zobaczenie okolicy. Uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć:

Skansen w Sanoku

Hutę Szkła Artystyczne ,,Sabina” w Rymanowie

Zalew Soliński

W ośrodku młodzież mogła jeździć konno, pływać w basenie, latać na ,,miotle”, jeździć Transbeskidzką Kolejką Czardworku – Strzałą Południa, uczestniczyć w wykładzie o Astrofotografii połączonym z wejściem na wieżę do obserwatorium astronomicznego.

Najważniejszym celem naszego Ośrodka jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, realizowana między innymi poprzez warsztaty muzyczno-taneczne, plenery itp.

 

Zdjęcia

{gallery}2015/warsztaty{/gallery}

Zapraszamy do obejrzenia filmów

{youtube}https://youtu.be/JwbcriQr23c{/youtube}

{youtube}https://youtu.be/jsKp7iZJVBE{/youtube}