Plakat wystawa mini

Wystawa fotograficzna

Plakat wystawa mini

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wystawę fotografii uczniów z kierunku fototechnik Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie do galerii Pryzmat w naszym ośrodku, która potrwa do 8 maja 2015 r.

 

Już piąty rok w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie odbywa się kształcenie w klasach fototechnicznych. Na zajęciach młodzież rozwija swoje zdolności nabywa nowych umiejętności w zakresie tajników fotografowania oraz obróbki cyfrowej zdjęć. Wystawa prezentuje fotografie uczniów powstałe w czasie zajęć lekcyjnych pod kierunkiem nauczyciela fotografii Pana Konrada Grzyba.

Przedstawione prace są dziełami: Sandry Woźniak, Pauliny Kwiatkowskiej, Sandry Michalskiej, Angeliki Mazik, Magdaleny Figzał oraz Pauliny Kozak. Inspiracją do powstania niektórych fotografii jest styl pin- up girl. Pin- up girl narodził się w latach 40-tych w Stanach Zjednoczonych. To styl, który prezentuje wdzięk, młodość, ale przede wszystkim zalotność oraz zmysłowość bez epatowania wulgarnym erotyzmem. W prezentowanych pracach dojrzymy styl, klasę i seksapil. Inna część fotografii mierzy się z przedstawieniem człowieka jako cztery żywioły: ogień, woda, powietrze i ziemia. Czy te żywioły drzemią w człowieku? Fotografie były już prezentowane w Galerii ArtFoto w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Mamy na dzieję, że również we Wręczycy Wielkiej spotkają się z ciepłym przyjęciem. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, będzie to na pewno przyjemne wrażenie estetyczne.