wrecz mini 2015

Debiut teatrzyku „Wręcz” za nami (foto.)

wrecz mini 2015W dniu 22 lutego 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się premierowy spektakl przygotowany przez amatorski Teatrzyk „Wręcz” pt. „Opowieść Wigilijna”- na podstawie słynnej powieści Ch. Dickensa. Był to udany debiut sceniczny niedawno powstałej grupy pasjonatów i społeczników, którym zależy na tym by wspólnie zrobić coś dla lokalnej społeczności.

Pomysłodawcą przedstawienia była Magdalena Pietrulewicz – na co dzień urzędnik, prawnik – od najmłodszych lat angażująca się w różne projekty teatralne. Występ okazał się sporym sukcesem. Bardzo licznie zgromadzona widownia po około godzinnym przedstawieniu na stojąco oklaskiwała występujących. Świadczy to o ogromnym zadowoleniu publiczności jak i zapotrzebowaniu w tego typu przedsięwzięcia. Scena sali widowiskowej choć jeszcze nie skończona na chwilę zamieniła się w profesjonalną. Jest to kolejny powód dla którego Gminny Ośrodek Kultury będzie się starał pozyskać środki na jej wykończenie i wyposażenie, co dałoby nowe możliwości rozwoju kreatywności, pasji zarówno uczestnikom zajęć jak i społeczeństwu gminy oraz całego regionu.

Serdecznie gratulujemy całej ekipie „Wręcz” i życzymy dalszych sukcesów na scenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć które wykonali: Adam Pietrulewicz  Rafał Brodziak

{gallery}2015/opowiesc_wigilijna{/gallery}