wernisaz 2014

Wystawa – „Ocalić od zapomnienia”

wernisaz 201425 listopada br. w naszym ośrodku miał miejsce wernisaż połączony z prezentacją książki Pani Zofii Trzepióra – Noga.

Wysatawę można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy wielkiej do 10 grudnia.

 Zofia Trzepióra – Noga – maluje pastelami, farbami olejnymi i akrylem. Pisze także wiersze, reportaże i prozę poetycką. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie oraz malarstwo na wydziale sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w pracowni prof. J. Kweclicha. Jest członkiem zarządu Towarzystwa Przyjacół Sztuk Pięknych im. W. Wereszczyńskiej w Częstochowie. Swoje prace prezentowała na ponad 20 wystawach indywidualnych oraz około 90 wystawach zbiorowych. Uczestniczka licznych plenerów malarskich w kraju i za granicą. Organizuje i prowadzi plenery malarskie oraz warsztaty dla dzieci i zajęcia z niepełnosprawnymi. Wspiera akcje charytatywne.

Na wernisażu przy licznie zgromadzonej publiczności Pani Zofia bardzo ciekawie i ujmująco opowiadała o swoich obrazach, a także czytała wiersze ze swojego najnowszego tomiku pt. „Ocalić od zapomnienia”.

„Ocalić od zapomnienia” – przetacza się kontemplacja. Autorka łączy znaczenie stateczne, niemalże leniwe, modlitewnie niejednokroć i melancholijnie. Wiersze wypełnia spokój i statyka, odarte są z czasowników, z dziania się umieszczone w czasie uniwersalnym – kiedkolwiek. Miejsce za to jest określone precyzyjnie – wyraźnie widać krajobraz jury krakowsko-częstochowskiej, zbliżenia na kłobuckie zabytki okalającą je przyrodę.

{gallery}2014/wernisaz_2014/{/gallery}