jesienny mini

Jesienny koncert

jesienny miniW sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej dnia 09.11.2014 r. miał miejsce XVI Jesienny Koncert dla Sympatyków Kultury. Doroczny koncert był w tym roku połączony z Obchodami Jubileuszy 60 lat Gminnej Biblioteki Publicznej i 40 lat Gminnego Ośrodka Kultura we Wręczycy Wielkiej.

Tegoroczna impreza została podzielona na dwie części artystyczne. W pierwszej z nich zaprezentowali się uczestnicy zajęć studia piosenki, których do występu przygotowała Pani instruktor Dorota Janik: Natalia Pabiś, Kornelia Kotarska, Karina Bryła, Klaudia Gruca, Klaudia Lizoń, Kinga Hyra, Damian Hyra i Jakub Kępa. Zgromadzeni goście mogli również obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego. Dariusz Kierat z partnerką Agnieszką Galewicz zaprezentowali się w trzech tańcach: cha–cha, rumba, jive. Warto nadmienić, że Dariusz Kierat zaczynał swoją przygodę z tańcem w klubie tańca towarzyskiego „Zorba” Wręczyca Wielka, obecnie szkoli się w klubie tańca towarzyskiego „Zorba” Częstochowa.

W tej części koncertu zaprezentowały się również dwie grupy Mażoretek. Najmłodsze dziewczynki z początkującej grupy, pod kierunkiem Pani instruktor Marleny Marciniec, wykonały marsza do piosenki pt. „Gumi Miś”, natomiast najstarsza grupa mażoretek, której instruktorem jest Pani Izabela Seniów wykonała popisowy układ z pałeczką marszową do utworu „Pretty Fly”. Wysłuchać można było także solowych popisów perkusistów. Kinga Kijas zagrała na wibrafonie „Preludium”, natomiast Jędrzej Tukaj zaprezentował na werblu utwór „My friend Norman”.

W przerwie między pierwszą a drugą częścią koncertu można było podziwiać obrazy prezentujące dorobek grupy „PRYZMAT” – artystów z pracowni plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. Tegoroczna wystawa to obrazy powstałe w pracowni, jak i będące owocem pleneru, który w tym roku miał miejsce w Mirowie nieopodal Częstochowy. Chętni mogli dokonać zakupu wybranego obrazu. Wystawa potrwa do grudnia 2014 r.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga część artystyczna koncertu. Pod batutą kapelmistrza Bartłomieja Pięty Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta wykonała dziewięć popisowych utworów, pokazując w tym swój profesjonalizm oraz pasję do muzyki. m.in. Ober–Tas, Tango de Paris, Milord, XONOX i Sing, Sing, Sing. Do wybranych utworów orkiestry zaprezentowały się także cztery różne pod względem wieku i zdobytych umiejętności grupy mażoretek. Dwie starsze, które prowadzi Pani Izabela Seniów zatańczyły Poloneza (średnia grupa) oraz Tarantelę (najstarsza grupa), natomiast młodsze dwie grupy przygotowane przez Panią Marlenę Marciniec wykonały marsze.

Tegoroczny koncert był również czasem pożegnań i podziękowań. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej serdecznie podziękował Pani Annie Operacz byłej Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie za wieloletnią współpracę z naszym Ośrodkiem.

Miały miejsce także podziękowania dla zasłużonych członków orkiestry i tych opuszczających jej szeregi, oraz dla wszystkich pracowników Gminnego Ośrodka Kultury zarówno byłych jak i obecnych.

Zgromadzeni widzowie poczęstowani pysznym Jubileuszowym tortem, który był słodkim akcentem na zakończenie XVI edycji Jesiennego Koncertu,
z uśmiechem opuszczali salę widowiskową Gminnego Ośrodka Kultury.

{gallery}2014/jesienny_2014{/gallery}