kowary mini

Warsztaty muzyczno-taneczne w Kowarach (Video)

kowary miniW dniach od 04 do 13 lipca br. GOK zorganizował w Kowarach warsztaty muzyczno-taneczne dla 45 osób z Dziecięcej Orkiestry Dętej z Wręczycy Wielkiej oraz mażoretek. Na wyjeździe dzieci doskonaliły swoje  umiejętności muzyczne i taneczne. Podczas warsztatów nie zabrakło również czasu do odpoczynku oraz zobaczenia okolicy.

 Tegoroczne warsztaty miały na celu przygotowanie się grupy mażoretek do występu w Paryżu, który przypada na drugą połowę sierpnia tego roku, natomiast Dziecięca Orkiestra miała okazję do wspólnych prób z mazoretkami oraz do nauki nowych utworów, które będzie mogła zaprezentować podczas przyszłych występów.

Jak wcześniej wspomnieliśmy warsztaty to nie tylko ciężka praca, ale również czas na odpoczynek, zabawę oraz zobaczenie okolicy. Nielada atrakcją dla wszystkich była wycieczka do Pragi , która rozpoczęła się od dzielnicy Hradczany gdzie na wzgórzu znajduje się piękny kompleks zamkowy będący dawną siedzibą królów Czeskich a skończywszy na moście Karola oraz zabytkach starego miasta. Warto tutaj wspomnieć że Most Karola jest jednym z najsłynniejszych zabytków w Pradze. Ma prawie 516 m długości i około 9,5 szerokości. Jego 17 łęków spoczywa na 15 filarach. Jest to najstarszy zachowany most kamienny na świecie o tej rozpiętości przęseł.

Podczas pobytu w Kowarach udało się nam zwiedzić również:

Świątynię Wang w Karpaczu -została zbudowany na przełomie XII i XIII w. w południowej Norwegii, w miejscowości Vang, położonej nad jeziorem Wang (norw. Vangsmjösa) i stąd wywodzi się jego nazwa. Podobnych drewnianych świątyń zbudowano w tym okresie około 1000. Po dzień dzisiejszy zachowało się ich w Norwegii tylko 31 oraz jedna w Karpaczu Górnym. W XIX w. kościółek Wang okazał się za mały i wymagał kosztownej naprawy. Postanowiono go sprzedać, gdyż potrzebne były pieniądze były na spłatę pożyczki zaciągniętej na budowę nowej świątyni. Ten cenny zabytek architektury Wikingów, został zakupiony za 427 ówczesnych marek przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV, dzięki staraniom zamieszkałego w Dreźnie norweskiego malarza prof. Jana Krystiana Dahla. Po sporządzeniu dokumentacji przez królewskiego architekta, obiekt rozebrano na części i w skrzyniach przewieziono w 1841 r. statkiem do Szczecina, a następnie do Muzeum Królewskiego w Berlinie. Jednak król zrezygnował z postawienia kościoła na Wyspie Pawiej koło Berlina i zaczął szukać dla niego innego miejsca. Dzięki zabiegom hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca, wiosną 1842 roku przeniesiono kościółek w Karkonosze, aby mógł służyć ewangelikom mieszkającym w Karpaczu i okolicach. Daleką podróż odbył barkami rzecznymi – Odrą i 9 wozami konnymi. Na cmetarzu obok Kościoła mieści sie grób Tadeusza Różewicza.

– Termy w Cieplicach – nowoczesny kompleks basenów i SPA przygotowany z myślą o całych rodzinach. Blisko 1200 m2 powierzchni lustra wody, wygodne szatnie, bezpłatny parking gwarantują komfortowe warunki wypoczynku. Położenie u podnóża Karkonoszy oraz bliskość dwóch zabytkowych parków stanowi doskonalą lokalizację.  W skład kompleksu basenów wchodzą: basen rekreacyjny z torami pływackimi; 2 brodziki dla dzieci ze zjeżdżalnią i tryskaczami; 2 baseny termalne z atrakcjami wodnymi takimi jak: hydromasaże, huśtawka i leżanki wodne; basen termalny zewnętrzny; basen rekreacyjny zewnętrzny ze zjeżdżalnią, leżankami i koszami do gry w basketball. Termy Cieplickie położone są w uzdrowiskowym centrum Jeleniej Góry – Cieplicach. Otoczenie Term stanowią dwa zabytkowe parki – Park Norweski i Park Zdrojowy.

– Park Miniatur Zabytków Dolnego Ślaska w Kowarach

– Muzeum Ziemi  Juna w Szklarskiej Porębie

– Punkt widokowy Zakręt Śmierci

– Karpacz i Szklarska Poręba

 

Zapraszamy do obejrzenia galeri zdjęć:

 {gallery}/2014/kowary_2014{/gallery}

{youtube}http://youtu.be/Jea81WstSZg{/youtube}