15 lat mini

15 lat minęło …. – (Aktualizacja VIDEO)

15 lat mini15 września 2013 r. to dla naszej Orkiestry wielkie wydarzenie, ponieważ w tym dniu zostały zorganizowane obchody 15 lecia istnienia Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Detej z Wręczycy Wielkiej. Na tę okoliczność zostały zaproszone zespoły z Ciasnej, Koła, Starokrzepic, Konopisk, Mykanowa.

Obchody rozpoczeły się uroczystym przemarszem orkiestr ulicami Wręczycy Wielkiej z parkingu pod kościołem parafialnym pod wezwaniem św. Józefa we Wręczycy Wielkiej na stadion KS „Sokół”. Jubileusz na stadionie natomiast rozpoczął się od wspólnego wykonania przez wszystkie orkiestry utworu „High Land Cathedral” którymi dyrygował nasz kapelmistrz Bartłomiej Pięta. Po wspólnym występie nasza orkiestra wykonała pokaz musztry paradnej, który cieszył się wsród obficie zebranej widowni dużym zainteresowaniem.

Publiczność zgromadzona tego dnia na stadionie nie mogła narzekać na brak atrakcji muzycznych, ponieważ każda z obecnych orkiestr zagrała koncert na scenie.

Na uroczystości nie zabrakło lokalnych samorządów, które reprezentowali Wójt Gminy Wręczyca Wielka Henryk Krawczyk, Roman Minkina – starosta kłobucki, Henryk Kiepura – wicestarosta kłobucki, Małgorzata Gworys oraz Maciej Biernacki – członkowie zarządu powiatu.

 

Zapraszamy poniżej do obejrzenia galerii zdjęć

{gallery}2013_15_lat_1{/gallery}

{gallery}2013_15_lat_2{/gallery}

 

Zdjęcia Pani Doroty Nity Garbiec

{gallery}2013_15_lat_3_ng{/gallery}

 

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z jubileuszu

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=50FfPY8hwKE{/youtube}