mini artykul wodecki

„3 Koncert z Gwiazdą” – cyt. „Ja tu jeszcze wrócę”

mini artykul wodecki12 stycznia 2013 r. w Sali widowiskowej naszego ośrodka kultury odbył się koncert zatytuowany „3 Koncert z Gwiazdą”.

W tym roku gwiazdą koncertu był znany polski artysta Pan Zbigniew Wodecki, który przy akompaniamencie naszej orkiestry dętej wykonał swoje największe przeboje.

Idea koncertu z gwiazdą zrodziła się już w 2011 roku. Pomysłodawcą był kapelmistrz naszej orkiestry Pan Bartłomiej Pięta mający za sobą siłę wsparcia w osobie dyrektora Andrzeja Kała. Gwiazdą I edycji koncertu była sama orkiestra, rok później nasi młodzi muzycy wystąpili u boku Pani Iwony Socha – gwiazdy scen operowych i operetkowych. Wielkie zaangażowanie i wytrwała praca członków naszej orkiestry sprawiły, że koncerty te zostały przygotowane na bardzo wysokim poziomie artystycznym czego dowodem była wypełniona po brzegi widownia naszej sali nagradzająca wykonawców wielkim aplauzem. Założeniem jakie postawiliśmy sobie było utrzymanie wysokiego poziomu kolejnych edycji, dlatego w tym roku dzięki wielkiej determinacji ze strony kapelmistrza oraz dyrektora udało się nam zaprosić jednego z najwybitniejszych polskich artystów muzyki rozrywkowej – Pana Zbigniewa Wodeckiego. Młodzi muzycy z dużym zaangażowaniem przystąpili do opracowania pod okiem kapelmistrza nowego repertuaru. Po raz kolejny wielogodzinne próby przyniosły wspaniały rezultat czego dowodem były słowa samego Pana Zbigniewa Wodeckiego:

„Pracuje mi się z Wami jak z profesjonalistami. Ja tu jeszcze wrócę!”

Te słowa są wielkim wyróżnienem dla naszych młodych muzyków. Śmiało możemy również stwierdzić, że tego typu koncert to wspaniała forma promocji naszego ośrodka kultury, gminy, powiatu a nawet całego regionu.

Z tego miejsca pragniemy również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej edycji.

Galeria zdjęć:

{gallery}wodecki_2013{/gallery}