Świetlica

Ferie w świetlicy

mini ferie 2017Tegoroczne ferie w świetlicy środowiskowej upłynęły pod znakiem aktywności fizycznej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach taekwon-do prowadzonych przez trenera z klubu sportowego "Wojownik". Dzięki zabawom ruchowym mogły poznać podstawowe zasady i założenia tej sztuki walki, nauczyć się kilku postaw, a także opanować liczenie do dziesięciu w języku koreańskim. Uczestnicy zajęć mogli spróbować swoich sił także w zawodach drużynowych.

Czytaj więcej...

Wigilia na świetlicy

mini wigilia 2016Czas przedświąteczny posłużył dzieciom z naszej świetlicy solidnym przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw dzieci udekorowały świetlicę własnoręcznie wykonanymi ozdobami, później namalowały zimowe krajobrazy, a następnie lepiły z masy solnej figurki dla najbliższych. Jednak najwięcej radości sprawiło naszym wychowankom pieczenie pierniczków. Dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto, wałkowały i wykrajały ciasteczka, a po upieczeniu pięknie je udekorowały.

Finałem naszych przygotowań była uroczystość Wigilii Świetlicowej, która miała miejsce 20 grudnia. Na stole pojawiły się tradycyjne dania – barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami oraz ryby. Dzieci składały sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem, nie zabrakło też czasu na wspólne kolędowanie.

Czytaj więcej...

Występ w XIII Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych (foto.)

swietlica konfrontacje 2016 mini16 listopada 2016 roku dzieci wzięły udział w XIII Powiatowych Konfrontacjach Teatralnych. Świetlica przygotowała przedstawienie pt. „Szkolna przygoda”, w którym to zaprezentowane zostały różne postawy uczniowskie – jedne wzorcowe, inne niewłaściwe – czasem „przerysowane” by podkreślić ich wymowę. Jednak wszyscy bohaterowie reprezentowali prawdziwe, często spotykane zachowania, które czasem nas śmieszą, a czasem bulwersują. Ot życie!

Warto podkreślić, że choć dla części uczestników zajęć świetlicowych była to już kolejna przygoda ze sceną to niektórzy stawiali dopiero swoje pierwsze kroki na scenie - niemniej jednak wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze! W nagrodę za świetnie wykonaną pracę dzieci poszły na wyśmienitą pizzę.

Czytaj więcej...

Zabawa w HULA KULA - (foto.)

mini hula kula15 X 2016 r. dzieci ze świetlicy pojechały na wycieczkę do HULA KULA – Dziecięcego Raju w Rędzinach. Dla niektórych uczestników świetlicy był to pierwszy w życiu tego typu wyjazd, dla innych kolejna już taka wizyta. Oczekiwania były spore – zwłaszcza dla tych, którzy nigdy nie byli w takim miejscu dziecięcych zabaw. Okazało się, że te chwile spędzone razem były niesamowitą przygodą. Wygłupom i zabawie nie było końca. Te kilka godzin spędzonych wśród zjeżdżalni, piłeczek i torów przeszkód były prawdziwą przyjemnością. Wspólna zabawa zintegrowała starsze dzieci z młodszymi. Wszyscy razem spędzili poprzez zabawę wspaniały czas!

Czytaj więcej...

Ferie na świetlicy

mini swietlica 5W tym roku niestety podczas ferii zimowych brakowało śniegu. Jednak dzieci miały okazję świetnie się bawić i bez niego. Dzięki wielkim piankowym klockom dzieci wiele godzin spędzały na budowaniu zamków, twierdz i tuneli, które stworzyły doskonałe tło do niezwykłych zabaw angażujących świat wyobraźni.

W wolnych chwilach trwały zacięte mecze piłkarzyków. Która drużyna okaże się lepsza? Kto jest lepszym bramkarzem? Umiejętności są podzielone, ale z każdym kolejnym rozegranym meczem coraz lepsze.

Czytaj więcej...

Przygoda z teatrem - Jasełka

mini swietlica 4Każdego roku dzieci niecierpliwie czekają na czas przygotować do Jasełek, które są bardzo wyjątkowe. Towarzyszy im magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, śpiew kolęd i to coś co sprawia, że dzieci uwielbiają występować w Jasełkach. Co roku jest kłótnia o to, kto będzie aniołkiem, a kto diabełkiem. Nie wiadomo dlaczego wszyscy chcą być diabełkami; Warto dodać, w konkursie XII Wręczyckie Jasełka 2016 świetlica zajęła pierwsze miejsce w kategorii grup mieszanych. Był to prawdziwy powód do dumy !! A kolejne Jasełka dopiero za rok....

Czytaj więcej...

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

mini swietlica 3Okres przedświąteczny to doskonała okazja do wykonywania ozdób i dekoracji, a także wypiekania pierniczków. W ramach takich przygotowań dzieci własnoręcznie przygotowały masę solną – zarówno tę tradycyjną białą, jak i kolorową. Następnie wykonały przepiękne aniołki, które później podarowały swoim bliskim. Formowanie małych kuleczek i ozdób z masy solnej to także doskonała okazja do rozwijania motoryki małej.

Czytaj więcej...

Wróżby Andrzejkowe

mini swietlica 2Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Jedna z nich na świetlicy było lanie wosku. Jego efekty okazywały się czasem zaskakujące. Powstałe formy miały niezwykłe kształty – jedni widzieli w utwardzonym wosku tropikalne wyspy, inni podróż do Paryża, a jeszcze inni upragnionego zwierzaka. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże.....

Czytaj więcej...