Filia Truskolasy

Andrzejki w Bibliotece w Truskolasach 28 listopada 2017

truskolasy andrzejki 2017W bibliotece w Truskolasach Andrzejki, czyli dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości miał miejsce 28 listopada. Bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy bibliotecznej pani Ewy Soluch oraz klasa II SP w Truskolasach z wychowawczynią panią Beatą Lizurej Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii Andrzejek oraz wiersza D. Gellner „Wieczór Andrzejkowy”. Przybliżone zostały im dawne zwyczaje andrzejkowe oraz jak kiedyś na wsiach wróżono i wierzono w przesądy.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada 2017 r.

truskolasy misio 2017W tym roku 24 listopada Filia Biblioteczna w Truskolasach obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia wspólnie z dziećmi z Przedszkola w Truskolasach (3 grupy: Maluchy, Średniaki i Starszaki). Z tej okazji bibliotekę odwiedził wyjątkowy gość Miś Maniek, który świętował swoje urodziny wspólnie z dzieciakami.

Dzieci wysłuchały historii pluszowych misiów oraz ich święta, wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy Misia”. Poznały również bohaterów książkowych i filmowych takich jak Kubuś Puchatek czy Miś Uszatek, odgadywały zagadki i rozwiązywały quizy o misiach. Miś Maniek opowiedział o książeczkach znajdujących się w bibliotece, których bohaterami była cała jego rodzina misiów i wszyscy przyjaciele. Razem z dziećmi tańczył do piosenki „Jadą, jadą misie” a w nagrodę podzielił się ze wszystkimi słodkim „Małym co nieco”. Dzieci były zachwycone spotkaniem z tak niezwykłym gościem, okazywały radość przytulając się do niego.

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika 7 listopada 2017 r.

pasowanie truskolasy 2017Filia Biblioteczna w Truskolasach w listopadzie gościła klasę drugą Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach wraz z wychowawczynią p. Beatą Lizurej na uroczystości „Pasowanie na Czytelnika”. Na początku spotkania dzieci wysłuchały kilku słów o funkcjonowaniu biblioteki, księgozbiorze, zakładaniu kart i wypożyczaniu książek. Dowiedziały się również jak o dbać o książki oraz dostały upominek w postaci zakładki. Następnie dzieci złożyły przysięgę, którą przypieczętowały odciskiem własnego palca na wspólnej liście. Był to bardzo ważny moment naszej uroczystości.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Bibliotece w Truskolasach

dzien dziecka truskolasy 2017Cykl całorocznych spotkań organizowanych dla okolicznych szkół i przedszkoli w Bibliotece w Truskolasach zakończył się imprezą plenerową. Dzieci zostały zaproszone na plac strażacki, aby spędzić miło czas na świeżym powietrzu. W dniach 8 czerwca (czwartek) odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola w Pile I, Hutce oraz z Przedszkole w Truskolasach (Maluchy, Średniaki i Starszaki) a także grupa Przedszkolna przy SP Truskolasy, natomiast 13 czerwca (wtorek) kl. II b oraz grupa biblioteczna z SP w Truskolasach (łącznie 130 dzieci). Najmłodsi chętnie wzięli udział w zabawie w pociąg „Podróż po magicznej krainie”. Dzieci śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg z daleka” zatrzymywały się na poszczególnych stacjach, którymi opiekowały się postacie z bajek. Zadaniem przedszkolaków po małej wskazówce było odgadnięcie co to za postać. Opiekunami były między innymi Żółwik Franklin, Misia Marysia, Samochodzik Franek, Smerfy i Bob Budowniczy. Dzieci po wysłuchaniu krótkiego fragmentu z danej książeczki ruszały dalej w podróż, która zakończyła się przejściem przez tajemniczy tunel. Następnie dzieci połączyły się w pary i każda z nich otrzymała balon. Wszyscy tańczyli w rytm muzyki starając się nie upuścić balona bez pomocy rąk i tak tańczyli trzymając balony głowami, brzuchami i plecami.

Czytaj więcej...

Wielkanoc biblioteka w Truskolasach

mini truskolasy wielkanocWielkanocne pisanki w Bibliotece w Truskolasach zagościły już przed świętami. Dzieci z kl. II B oraz z grupy bibliotecznej z SP w Truskolasach wykonały piękne prace wielkanocne w ramach naszych spotkań z najmłodszymi. Spotkania rozpoczęły się pogadanką na temat Świąt Wielkiej Nocy, zwyczajów świątecznych oraz Dyngusa – Śmigusa.

Czytaj więcej...

Wiosna w Bibliotece w Truskolasach

mini truskolasy wiosnaW bibliotece zorganizowano w miesiącu marcu Spotkania Wiosenne dla dzieci z okolicznych przedszkoli. Odwiedziły nas 3 grupy z Przedszkola w Truskolasach (dnia 23 marca), Przedszkole z Piły I (28 marca), Przedszkole z Hutki (29 marca) oraz Przedszkole przy SP w Truskolasach (30 marca), łącznie 84 dzieci.

Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Po rozmowie i zagadkach o wiośnie, dzieci bawiły się w „głuchy telefon” przekazując sobie krótkie zdanie o bocianie, z którego na koniec powstawało zupełnie nowe, przy okazji poznały różne wiosenne przysłowia. Opowiadały o topieniu marzanny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Każda grupa miała do wykonania specjalne zadanie. Maluchy i średniaki ozdabiały biedronki i motyle kredkami, mazakami i brokatem, wyklejały bibułą tulipany a najstarsze dzieci wykonywały kwiaty z bibuły. Efektem ich pracy jest piękna wiosenna wystawa, którą można nadal podziwiać w naszej bibliotece.

Czytaj więcej...

Spotkania Walentynkowe luty 2017- Truskolasy

mini truskolasy walentynkiW lutym biblioteka zorganizowała spotkania Walentynkowe dla klasy II B SP w Truskolasach z wychowawczynią panią Elżbietą Dworecką (9 lutego) oraz Grupy biblitoecznej pani Ewy Soluch z SP Truskolasy (14 lutego). Na dzieci czekały wiersze o miłości oraz wiele konkursów i zagadek związanych z Dniem Zakochanych. Spotkanie rozpoczęliśmy pogadanką na temat zwyczaju walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia „Dnia Św. Walentego”. Dzieci po wylosowaniu serc w różnych kolorach podpisały je i pozostawiły w bibliotece na wystawie. Następnie wysłuchały wierszy „Zakochana żaba” i „Żuk” oraz wzięły udział w zabawie – odszukaj drugą połówkę. Dzieci wylosowały połówki serc różnej wielkości, różnego koloru i ich zadaniem było dopasowanie serc tak żeby pasowały do siebie. Kolejną zabawą były zagadki o miłości i przyjaźni w bajkach i książkach.

Czytaj więcej...

Spotkania Świąteczne w Filii Bibliotecznej w Truskolasach

mini truskolasy swietaŚwięta to magiczny czas bycia razem, to tradycje i wierzenia, to magiczna pora, kiedy wszystko może się zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Te najpiękniejsze święta dają nam oprócz przeżyć duchowych, wspaniałą atmosferę, pachnący lasem świerk, biały opłatek oraz stół z całym bogactwem smaków i zapachów.

W bibliotece w Truskolasach dzieci z Przedszkola w Pile, Grupa Bibliotecznej pani Ewy Soluch oraz klasa II B z wychowawczynią panią Elżbietą Dworecką ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach w grudniu spędziły miły czas przy słuchaniu kolęd, wykonując piękne ozdoby świąteczne: aniołki i choinki, które można było podziwiać w bibliotece w Truskolasach.

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia biblioteki filia Truskolasy

zegarek

Poniedziałek - Piątek:

07.30 - 19.30

ostatnia sobota miesiąca

8:00 - 14:00

 

Komputery dla Bibliotek 2016

komputery dla bibliotek2 www