Filia Truskolasy

Dzień Dziecka w Bibliotece w Truskolasach

dzien dziecka truskolasy 2017Cykl całorocznych spotkań organizowanych dla okolicznych szkół i przedszkoli w Bibliotece w Truskolasach zakończył się imprezą plenerową. Dzieci zostały zaproszone na plac strażacki, aby spędzić miło czas na świeżym powietrzu. W dniach 8 czerwca (czwartek) odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola w Pile I, Hutce oraz z Przedszkole w Truskolasach (Maluchy, Średniaki i Starszaki) a także grupa Przedszkolna przy SP Truskolasy, natomiast 13 czerwca (wtorek) kl. II b oraz grupa biblioteczna z SP w Truskolasach (łącznie 130 dzieci). Najmłodsi chętnie wzięli udział w zabawie w pociąg „Podróż po magicznej krainie”. Dzieci śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg z daleka” zatrzymywały się na poszczególnych stacjach, którymi opiekowały się postacie z bajek. Zadaniem przedszkolaków po małej wskazówce było odgadnięcie co to za postać. Opiekunami były między innymi Żółwik Franklin, Misia Marysia, Samochodzik Franek, Smerfy i Bob Budowniczy. Dzieci po wysłuchaniu krótkiego fragmentu z danej książeczki ruszały dalej w podróż, która zakończyła się przejściem przez tajemniczy tunel. Następnie dzieci połączyły się w pary i każda z nich otrzymała balon. Wszyscy tańczyli w rytm muzyki starając się nie upuścić balona bez pomocy rąk i tak tańczyli trzymając balony głowami, brzuchami i plecami.

Czytaj więcej...

Wielkanoc biblioteka w Truskolasach

mini truskolasy wielkanocWielkanocne pisanki w Bibliotece w Truskolasach zagościły już przed świętami. Dzieci z kl. II B oraz z grupy bibliotecznej z SP w Truskolasach wykonały piękne prace wielkanocne w ramach naszych spotkań z najmłodszymi. Spotkania rozpoczęły się pogadanką na temat Świąt Wielkiej Nocy, zwyczajów świątecznych oraz Dyngusa – Śmigusa.

Czytaj więcej...

Wiosna w Bibliotece w Truskolasach

mini truskolasy wiosnaW bibliotece zorganizowano w miesiącu marcu Spotkania Wiosenne dla dzieci z okolicznych przedszkoli. Odwiedziły nas 3 grupy z Przedszkola w Truskolasach (dnia 23 marca), Przedszkole z Piły I (28 marca), Przedszkole z Hutki (29 marca) oraz Przedszkole przy SP w Truskolasach (30 marca), łącznie 84 dzieci.

Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Po rozmowie i zagadkach o wiośnie, dzieci bawiły się w „głuchy telefon” przekazując sobie krótkie zdanie o bocianie, z którego na koniec powstawało zupełnie nowe, przy okazji poznały różne wiosenne przysłowia. Opowiadały o topieniu marzanny, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Każda grupa miała do wykonania specjalne zadanie. Maluchy i średniaki ozdabiały biedronki i motyle kredkami, mazakami i brokatem, wyklejały bibułą tulipany a najstarsze dzieci wykonywały kwiaty z bibuły. Efektem ich pracy jest piękna wiosenna wystawa, którą można nadal podziwiać w naszej bibliotece.

Czytaj więcej...

Spotkania Walentynkowe luty 2017- Truskolasy

mini truskolasy walentynkiW lutym biblioteka zorganizowała spotkania Walentynkowe dla klasy II B SP w Truskolasach z wychowawczynią panią Elżbietą Dworecką (9 lutego) oraz Grupy biblitoecznej pani Ewy Soluch z SP Truskolasy (14 lutego). Na dzieci czekały wiersze o miłości oraz wiele konkursów i zagadek związanych z Dniem Zakochanych. Spotkanie rozpoczęliśmy pogadanką na temat zwyczaju walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia „Dnia Św. Walentego”. Dzieci po wylosowaniu serc w różnych kolorach podpisały je i pozostawiły w bibliotece na wystawie. Następnie wysłuchały wierszy „Zakochana żaba” i „Żuk” oraz wzięły udział w zabawie – odszukaj drugą połówkę. Dzieci wylosowały połówki serc różnej wielkości, różnego koloru i ich zadaniem było dopasowanie serc tak żeby pasowały do siebie. Kolejną zabawą były zagadki o miłości i przyjaźni w bajkach i książkach.

Czytaj więcej...

Spotkania Świąteczne w Filii Bibliotecznej w Truskolasach

mini truskolasy swietaŚwięta to magiczny czas bycia razem, to tradycje i wierzenia, to magiczna pora, kiedy wszystko może się zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Te najpiękniejsze święta dają nam oprócz przeżyć duchowych, wspaniałą atmosferę, pachnący lasem świerk, biały opłatek oraz stół z całym bogactwem smaków i zapachów.

W bibliotece w Truskolasach dzieci z Przedszkola w Pile, Grupa Bibliotecznej pani Ewy Soluch oraz klasa II B z wychowawczynią panią Elżbietą Dworecką ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach w grudniu spędziły miły czas przy słuchaniu kolęd, wykonując piękne ozdoby świąteczne: aniołki i choinki, które można było podziwiać w bibliotece w Truskolasach.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

mis ft 201625 listopada to dzień, gdzie na całym świecie obchodzi się dzień Pluszowego Misia. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardą czy w kubraczku… Każdy posiada lub posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie długie lata. To przytulanka ale też ktoś bardzo bliski a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą zarówno w chwilach radości jak i smutku, są kumplem do zabawy, kompanem w podróży, powiernikiem najskrytszych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Czytaj więcej...

Andrzejki w Bibliotece w Truskolasach

andrezejki ft 2016Miesiąc listopad to miesiąc wróżb. Andrzejki w Polsce obchodzone są w noc z 29 na 30 listopada, czyli wigilię dnia św. Andrzeja.

W naszej bibliotece w Truskolasach dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości miał miejsce 8 i 29 listopada. W tych dniach odwiedziły nas dzieci z grupy bibliotecznej pani Ewy Soluch oraz klasa II B z wychowawczynią panią Elżbietą Dworecką z SP w Truskolasach. Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii Andrzejek oraz wiersza Wiesława Drabika pt. „Andrzejkowa Wróżba”. Przybliżone zostały im dawne zwyczaje andrzejkowe oraz jak kiedyś na wsiach wróżono i wierzono w przesądy.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem

drabik 2016W dniu 7 listopada 2016 roku GBP Wręczyca Wielka - Filia Biblioteczna w Truskolasach gościła pisarza bajek dla dzieci Pana Wiesława Drabika. Spotkanie pisarza z dziećmi odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach . Gościliśmy autora ponad 200 książeczek dla dzieci, są to pełne humoru wierszowane bajeczki dodatkowo przepięknie ilustrowane i barwne co nie wątpliwie zachęca do ich czytania. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki oraz klasy I-III (łącznie 130 dzieci) z SP w Truskolasach.

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia biblioteki filia Truskolasy

zegarek

Poniedziałek - Piątek:

07.30 - 19.30

ostatnia sobota miesiąca

8:00 - 14:00

 

Komputery dla Bibliotek 2016

komputery dla bibliotek2 www