Lekcja biblioteczna (foto.)

mini 01 09Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie jaką prezentują biblioteki. Lekcje takie uczą również korzystania ze źródeł wiedzy oraz pozyskiwania potrzebnych   informacji.  

9 stycznia odbyły się zajęcia biblioteczne dla uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym . Młodzi czytelnicy mieli okazję poznać bibliotekę i jej bogaty księgozbiór, dowiedzieli się również jak korzystać z katalogu i jakie nowości posiada biblioteka.

Uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczania książek, z regulaminem biblioteki, dowiedzieli się o pracy i zawodzie bibliotekarza.

Tematem przewodnim spotkania była ''Droga książki od pisarza do bibliotekarza '' Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą etapy powstawania książki - od samego pomysłu do wytworzenia książki. Następnie w grupach każdy zespół przygotował własną książeczkę. Uczniowie - pisarze pisali, uczniowie - ilustratorzy ilustrowali, uczniowie - wydawcy łączyli elementy książki.

Najbardziej ekscytującym etapem lekcji była prezentacja własnoręcznie stworzonej książeczki.

Lekcja wzbogaciła wiedzę uczniów poprzez twórczą zabawę i kreatywne zadania.

 Zdjęcia

Godziny otwarcia biblioteki

zegarek

Poniedziałek - piątek:

7.30 - 19.30

oraz 2 sobota miesiąca:

 8:00 - 14:00

Telefon: 34 317 00 30

Komputery dla Bibliotek 2016

komputery dla bibliotek2 www